ריבלין העניק תעודת הוקרה לניצול השואה איציק יעקובי: "אתה סמל לגבורה יהודית ואנושית"

נשיא המדינה העניק תעודת הוקרה לניצול השואה איציק יעקובי במסגרת המיזם "פרח לניצול".

אורלי הררי - ערוץ 7 , כ"ו בניסן תשפ"א

ריבלין העניק תעודת הוקרה לניצול השואה איציק יעקובי: "אתה סמל לגבורה יהודית ואנושית"-ערוץ 7
הנשיא ריבלין עם איציק יעקובי
צילום: מארק ניימן, לע"מ

נשיא המדינה ראובן ריבלין העניק היום (ה') תעודת הוקרה לניצול השואה איציק יעקובי במסגרת המיזם "פרח לניצול", פרויקט הוקרה המשותף לקרן לרווחת לנפגעי השואה בישראל, חיל החינוך בצה"ל ובית לוחמי הגטאות למורשת השואה והמרד.

ההענקה התקיימה בבית הדיור המוגן אחוזת בית הכרם והשתתף בה גם קצין חינוך ראשי תת אלוף אופיר ליויוס.

שורד השואה איציק יעקובי בן התשעים, יליד הונגריה, עלה ארצה בשנת 1947 לאחר ששרד את אושוויץ ומטהאוזן, היחיד ממשפחתו. הוא התגייס לגבעתי, ובקרבות על נגבה איבד את ראיותו בעין אחת. לאורך חייו, עבד בתפקידים ציבוריים שונים בין היתר כעוזרו של בן גוריון ופעל רובת לחידושה ולפיתוחה של ירושלים.

הנשיא הביע את הערכתו הרבה לאיציק ואמר: "אין מילים שיוכלו ללכוד את עומק הכבוד וההוקרה שיש לי ולכל העם בישראל כלפיך איציק. אתה משתייך לדור של נפילים. דור של אנשים שקמו מאפר השואה, כנגד כל הסיכויים, והקימו בית – פרטי ולאומי בארץ ישראל. אתם הנחתם את היסודות של הבית של כולנו. אתם סללתם את הדרך שבה אנו צועדים, ולאורה אנו מעצבים את המדינה היהודית והדמוקרטית שלנו.״

"שדרת הזיכרון שבין יום השואה ליום הזיכרון, שוכנת בקודש הקודשים של ישראל ושל הישראליות. הערך שמחבר ביניהם הוא ערך הגבורה. אתה סמל לגבורה יהודית ואנושית״, אמר הנשיא והודה לאיציק על תרומתו הרבה עם עליתו ארצה בקרבות לתקומת המדינה, בנייתה ופיתוחה של ירושלים.

"אתה מופת והשראה לכולנו. ביום הזה, אנחנו מבקשים לעשות את המעט שביכולתנו לעשות, ולומר לך כמה שאנחנו מעריכים ומוקירים אותך. תודה,״ חתם הנשיא.

איציק הודה לנשיא ואמר בהתרגשות: "אני מתרגש מאוד שהגעת לכאן, לא דמיינתי שאזכה לשבת במעמד הזה״.

הנשיא אמר לאיציק שההתרגשות הגדולה היא שלו ושרגעי המפגש איתו מחזקים וממלאים השראה.

להודעה מצורפות תמונות ממפגש הנשיא עם ניצולי שואה בטקס "לכל איש יש שם" בכנסת.

קרדיט צילום: מארק ניימן / לע"מ

וידאו יועלה לשרת ה- FTP של לע"מ. צלם: עומר מירון, מקליט: בן פרץ

לפרטים נוספים: