בעקבות הדיווח בערוץ 7: תוגברה האבטחה ברובע היהודי בג'רבה

לאחר שאתמול פורסם כי ילד ואישה מהקהילה היהודית בעיר ג'רבה שבטוניס הותקפו קשות והשלטונות לא הגיבו, תוגברה האבטחה באזור

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , כ"ו בניסן תשפ"א

שלטונות האי ג'רבה שבטוניס תגברו את האבטחה ברובע היהודי בעקבות מקרי תקיפה של ילד ואישה בני הקהילה היהודית המקומית.

אתמול דווח בערוץ 7 כי לפני ימים אחדים הותקף נער כבן עשר והוכה קשות. ימים קודם לכם הותקפה אישה כבת עשרים ושלוש מנשות הקהילה. אלמונים החלו לחנוק אותה ורק הודות לתושייתם של עוברים ושבים חייה ניצלו. כוחות המשטרה שהוזעקו למקום הגיבו בביטול כשהם מייחסים את המקרים הללו ל'ניסיון שוד'.

בכירים בקהילה היהודית מעידים כי מזה כמה חודשים הם "חשים באווירה שונה ויש פחד ברחובות". לטענתם, "האווירה הזו מתבטאת גם בהתנכלות מכוונת לנהגים היהודים ברחבי השכונה. מעכבים אותם ומתייחסים בזלזול מופגן לתלונות המוגשות".

ב'ועידת רבני אירופה' עוקבים אחר ההתנכלויות נגד אנשי הקהילה היהודית ומוטרדים מאוד מאדישות המשטרה ושלטונות תוניסיה. נשיא הועידה הרב פנחס גולדשמידט אמר כי "ממשלת תוניסיה היא הערבה לשלומם וביטחונם של יהודי המדינה. אנו דורשים מהשלטונות לתגבר את האבטחה סביב אנשי הקהילה היהודית ומוסדותיה ולהבטיח את שלומם וביטחונם".

משירותי הביטחון והמשטרה בג׳רבה נמסר כי אין כל שינוי ביחס ליהודים וכי הם זוכים ליחס דומה לכל אזרחי המדינה.

בשיחה של ראש שירותי הביטחון באי עם סגן נשיא ׳ועידת רבני אירופה׳ יועצו המיוחד של רבה של צרפת הרב משה לוין המבקר רבות בתוניסיה נאמר כי תלונתה של האשה שהותקפה נבדק במהירות ובנחישות וכי בידי המשטרה שני חשודים שזוהו על ידה והם יובאו מחר בפני בית המשפט.