שמעון הלר
שמעון הלרצילום: באדיבות המשפחה

נכדו של אליעזר ברלנד, הרב נחמן גולדבלום, הוא הרב החשוד בגרימת מותו של הנער שמעון הלר ז"ל (16) שטבע בנחל פרת ביום שני.

מעצרו של גולדבלום החשוד בגרימת מוות ברשלנות הוארך בחמישה ימים. בגל''צ דווח כי מדריך הטיולים חשוד גם הוא באירוע אך לא נעצר.

לטענת המשטרה: "חלקו ורשלנותו של הרב - רבים לאין שיעור מהמדריך. רשלנותו מתבטאת בכך שלא תיאם את הטיול עם משרד החינוך ובפעולות שביצע לפני האירוע, במהלכו ומיד אחריו".

שמעון הלר ז''ל השתייך לקהילת "שובו בנים" של חסידי ברסלב. הוא טבע למוות ביום שני בוואדי קלט (נחל פרת) שבצפון מדבר יהודה, ומותו נקבע בבית החולים.

לזירת הטביעה הוזעקו צוותי חילוץ של יחידת חילוץ מגילות וצוותי מד"א אשר משו את הנער מתוך המים והעניקו לו טיפול רפואי ראשוני כשמצבו מוגדר קריטי. תוך כדי ביצוע פעולות החייאה פונה הנער בעזרת מסוק צבאי לבית החולים הדסה עין כרם, אך שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

חובש רפואת חירום במד"א אילון לובינר, סיפר: "הגענו אל הנחל, נכנסנו למים וסרקנו אחר הנער במשך מספר דקות. לאחר שאיתרנו אותו, משינו אותו מהמים כשהוא מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה לאחר ששהה דקות ארוכות מתחת למים".

"מיד התחלנו לבצע בו פעולות החייאה ממושכות שכללו עיסויים, הנשמות ומתן שוקים חשמליים והוא פונה במסוק צבאי לבית החולים תוך המשך ביצוע פעולות החייאה כשמצבו קריטי", הוסיף.