מכתב התנחומים ששלח הרב קנייבסקי ליתומים

למשפחת גולדבלט הגיע מכתב תנחומים מבית הרב, בו הוא מפרט על גדלותו העצומה של הנפטר ואומר: "איננו יודעים חשבונות שמיים".

בשיתוף 'ועד הרבנים' , כ"ו בניסן תשפ"א

מכתב התנחומים ששלח הרב קנייבסקי ליתומים -ערוץ 7
מכתב הניחום של הרב קנייבסקי ליתומים
צילום: ועד הרבנים

הרב חיים טודרוס גולדבלט זצ"ל שקד במשך כל חייו על התורה כשרעייתו ציפורה עוסקת בקירוב רחוקים ומחנכת מוערכת בבית הספר 'שובו' של קהילת ברסלב.

לפני כשנה וחצי חלה הרב חיים בראשו ואושפז בבית החולים הדסה הר הצופים. את ייסוריו נשא בדומיה ואף עודד את בני משפחתו ושינן כי יהודי אף פעם לא נשאר לבד ועליהם לקבל את רצונו של הקב"ה באהבה.

לסיפור המלא הקליקו כאן>>>

הרב גולדבלט זצ"ל עבר 2 ניתוחי ראש להסרת הגידול אך שלא צלחו ומצבו הידרדר במהירות. בחג שביעי של פסח עוד הספיק להתפלל במניין אך כשחזר לביתו פונה לבית החולים הר הצופים שם נפטר בצאת החג.

הותיר אחריו 9 ילדים בבית כשהקטנה תינוקת בת שנה וחצי שנולדה כחודש לאחר שחלה.

את כל חייו הקדיש לתורה הקדושה ונותר חבוק ודבוק בה עד יומו האחרון. למרות גדלותו העצומה התהלך בפשטות והאיר פנים לכל אדם, בלבביות וענווה כשחיוך תמידי נסוך על פניו.

בהלווייתו ספד לו חמיו הגאון הרב מיכל זילבר ואמר: "מתי הוא ההבדל בין הבורח מהכבוד לרודף אחר הכבוד, והרי שניהם אינם נפגשים יחד עם הכבוד, אלא שההבדל הוא בשעה שאינם יכולים עוד לברוח, שאז הבורח מהכבוד הכבוד משיגו. ועתה, ר' חיים תפסנו אותך, כל ימיך היית בורח מהכבוד, אולם עתה אינך יכול לברוח עוד.

''הוא הזדכך בייסורים קשים ומרים, איננו יודעים חשבונות שמיים אך ודאי זכות עמלו בתורה תעמוד למשפחה היקרה שיראו נחת דקדושה ובריאות בנפש ובגוף ולא יוסיפו לדאבה עוד".

"מדובר תלמיד חכם עצום, עזרו לנו לתמוך באלמנה שנותרה לבדה עם תשעה יתומים בבית, למען הילדים הרכים ולמען כבוד התורה"

לתרומה הקליקו כאן>>>