נפתלי בנט
נפתלי בנט צילום: Yonatan Sindel/Flash90

יו"ר הרשימה המשותפת חבר הכנסת איימן עודה התראיין לרדיו נאס ודחה מכל וכל את האפשרות שמפלגתו תתן יד לממשלה שבראשה יעמוד יו"ר ימינה נפתלי בנט.

"בשום פנים ואופן לא", הודיע עודה. ''אנחנו לא סתם רוצים להחליף את נתניהו, אנחנו רוצים לשנות את מדיניות נתניהו. נשמע הגיוני להחליף את נתניהו בבנט, אבי ההתנחלויות והגזענות? לא נחליף גזען בגזען אחר''.

בתוך כך, יו"ר מפלגת הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' יזם הצעת פתרון לפלונטר הפוליטי: יריב לוין יתמנה לראש הממשלה ובנימין נתניהו ירוץ לנשיאות המדינה.

על פי הדיווח בעיתון "משפחה", סמוטריץ' אמר לאחד מרבני הימין שנשלחו לרכך אותו: "אם נתניהו כל כך חרד לגורל המחנה הלאומי, הוא מוזמן להציל את ארץ ישראל, לשים את יריב לוין כראש ממשלה מטעמו ולנהל את העניינים דרכו.

"בינתיים, ביבי ירוץ לנשיאות, ההליכים המשפטיים נגדו ייעצרו ותקום אחרי שנים ממשלת ימין מלאה עם בנט וסער, שתעבור בה פסקת התגברות מלאה, מבלי שנצטרך לתת לתומכי מחבלים לנהל לנו את החיים", הוסיף ח"כ סמוטריץ'.

נציין כי סמוטריץ' נפגש הערב (חמישי) עם ראש הממשלה נתניהו בארבע עיניים. מאוחר יותר בשעה 20:30 ייפגש נתניהו עם יו"ר מפלגת ימינה נפתלי בנט. פגישת נתניהו-בנט תיערך במעון ראש הממשלה בבלפור, אחרי שנים שכף רגלו של בנט לא דרכה במקום.

יו"ר הליכוד נועד אתמול עם אריה דרעי, יעקב ליצמן ומשה גפני בניסיון לחשוב כיצד ניתן, בכל זאת, להקים ממשלה למרות החיסרון המספרי.

השר יעקב ליצמן אמר אתמול ברדיו קול ברמה כי "אין מצב שנשב עם לפיד או ליברמן. כל מי שטוען אחרת זה חלומות באספמיה". ליצמן הוסיף כי "דיברתי עם סמוטריץ', הבנתי שיש נוסחאות לפתרון", אך לא פירט במה מדובר.

ח"כ בועז טופורובסקי מיש עתיד חשף אתמול כי יו"ר מפלגתו ח"כ יאיר לפיד "מוכן להמליץ על בנט אם הוא היה מתחייב לא לשבת עם ביבי - אבל הוא לא היה מוכן". ח"כ טופורבסקי אמר את הדברים בראיון לגל"צ.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו