משרד הביטחון בולם: משרתי הקבע לא יכולים לצאת לנופש

ראש מטה אגף כוח האדם תא"ל מישל ינקו: ועד עובדי משרד הביטחון מערים קשיים למימוש הזכאות לנופש משרתי הקבע כל עוד לא יאושר נופש לעובדי המשרד.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ו בניסן תשפ"א

משרד הביטחון בולם: משרתי הקבע לא יכולים לצאת לנופש-ערוץ 7
למצולמים אין קשר לידיעה
צילום: דובר צה"ל

פרסום ראשון: משרתי ומשרתות קבע בצה"ל שהתחסנו או החלימו מקורונה ורשאים לצאת לחופשה מהצבא, לא יכולים לממש את הזכאות שלהם לנופש משרתי קבע בגלל התנגדות של ועד עובדי משרד הביטחון.

ראש מטה אגף כוח האדם, תא"ל מישל ינקו, שלח היום (חמישי) אגרת למשרתי הקבע שבו כתב כי "למרבה הצער, ועד עובדי משרד הביטחון מערים קשיים למימוש הזכאות לנופש משרתי הקבע, כל עוד לא יאושר נופש לעובדי המשרד''.

ינקו ציין כי כלל הדרגים עוסקים בניסיון לפתור את המשבר. "בחודשים האחרונים אנו עדים לשיח ולפניות בסוגיית מימוש הנופש בשנת 2021 לכם ולבני משפחותיכם, בין היתר בשל העובדה שבארגונים מקבילים הנופש נפתח כבכל שנה.

"השנה, נוכח האתגרים והמורכבויות שליוו אותנו בשנה החולפת, מימוש זכאותינו כמשרתי קבע והצורך בזמן משפחתי ושינוי אוירה, הנופש תוקצב באופן מלא לכלל משרתי הקבע הזכאים ואושר על - ידי ועדת החריגים של משרד האוצר".

ראש מטה אגף כוח האדם הבטיח: ''מתוך מח­ויבות אמיתית לכם המשרתים ולבני משפחותיכם, אנו פועלים לאפשר את פתיחת הנופש. נמשיך לעשות הכל על מנת לאפשר נופש בתקופה הקרובה, לכלל המשפחות ומשרתי הקבע אשר מבצעים שירות משמעותי ומאתגר ופועלים לילות כימים למען ביטחון ישראל''.

יו"ר ועד עובדי משרד הביטחון ששון פרץ מסר בתגובה: ''האוצר מנסה לייצר הפרד ומשול אך ללא הצלחה. הניסיון של האוצר לפגוע בזכות בסיסית של עובדי משרד הביטחון לחופש והבראה היא צינית ולא מכבדת. ראוי להזכיר כאן לפקידי האוצר כי בשנה האחרונה חלק לא מבוטל מעובדי המשק היו בבית, ועובדי משרד הביטחון עבדו סביב השעון כדי לרדוף אחרי מכונות הנשמה, מטושים, ציוד רפואי, כפפות, מלוניות לחולים ומבודדים, מזון לערים בהסגר, הסבת חניונים למחלקות קורונה ועוד.

''עובדי משרד הביטחון היו ונשארו מתחת לאלונקה אז וגם ברגעים אלו ממש. לא ייתכן שעובדי משרד הביטחון שעובדים כתף אל כתף עם אלפי קצינים בצבא לא יזכו להבראה ונופש בטח לאחר שנה שוחקת במיוחד.

''עובדי משרד הביטחון הם חלק בלתי נפרד ממערכת הביטחון, ומשרתים את המדינה נאמנה ובשיתוף פעולה הדוק לחיזוק וביצור בטחון המדינה עם כוחות הביטחון. גורמים באוצר הציבו להם כמטרה לפגוע בעובדי משרד הביטחון, במשך 30 שנה עובדי משרד הביטחון תוגמלו בנופש מבצעי, בדומה לכלל עובדי מערכת וכוחות הביטחון. לצערי למעלה משנה וחצי מחבלים פקידים באוצר בתנאים אלו.

''לא נותר לוועד העובדים אלא לנקוט בצעדים ארגונים. ועד עובדי משרד הביטחון נחוש במאבקו הצודק ואף שוקל להסלים את צעדיו'', לשון התגובה.