בנט ונתניהו נפגשו: "ברוח טובה ובאווירה חיובית"

יו"ר ימינה נפגש עם ראש הממשלה במעון בבלפור, אחרי שנים שבהן נמנע נתניהו מלהזמין את בנט למקום. מוקדם יותר נפגשו סמוטריץ' ונתניהו.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ו בניסן תשפ"א | עודכן: 23:03

בנט ונתניהו נפגשו: "ברוח טובה ובאווירה חיובית"-ערוץ 7
נפתלי בנט
צילום: Yonatan Sindel/FLASH90     

ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר מפלגת ימינה נפתלי בנט נפגשו הערב (חמישי) במשך למעלה משעתיים ודנו בדרכים להרכבת קואליציה.

בסיום הפגישה פורסמה הודעה משותפת של הליכוד וימינה: ''פגישת ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו״ר ימינה נפתלי בנט הסתיימה כעת. הפגישה התנהלה ברוח טובה ובאווירה חיובית. סוכם כי ייפגשו שוב''.

לפני כניסתו לפגישה אמר בנט כי "מאז הבחירות פונים אלי אינספור ישראלים בבקשות, ממש תחינה, להוציא את מדינת ישראל מהכאוס המתמשך. אני מגיע לכאן עם הרבה רצון טוב ואני מתחייב לעשות את כל מה שאני יכול כדי לחלץ את ישראל מהכאוס ולהקים ממשלה טובה ויציבה למדינת ישראל. זה הזמן לאחריות לאומית".

לפי הערכות, בנט מסכים באופן עקרוני לתמוך ב''גוש נתניהו'' ולהקים איתו ממשלה, אולם אז יהיו 59 מנדטים לקואליציה כזו ותהיה חובה להישען על מפלגת רע''מ או לנסות להביא עריקים מהמחנה של מתנגדי נתניהו.

נציין כי פגישת נתניהו-בנט נערכת במעון ראש הממשלה ברחוב בלפור, וזו הפעם הראשונה בשנים האחרונות שבה בנט הוזמן למקום אחרי שנים שבהן היה חרם לא רשמי מצד משפחת נתניהו על איילת שקד ובנט.

מוקדם יותר נפגש ראש הממשלה עם יו"ר מפלגת הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ'. לאחר כשעתיים הסתיימה הפגישה ומלשכת סמוטריץ' נמסר: ''ראש הממשלה וסמוטריץ' סיכמו שיש לעשות כל מאמץ לשכנע את בנט לא לפרק את המחנה הלאומי ולא ללכת לממשלת שמאל, ובכך להביא עוד שותפים לממשלת ימין''.

בלשכת נתניהו דחו את דבריו של סמוטריץ' ומסרו: ''ההודעה מטעם בצלאל סמוטריץ' אינה תואמת את המציאות. זה הזמן לעבודה משותפת ולא לפרסומים שאינם תורמים למאמץ המשותף שאנחנו עושים''.

בתוך כך, יו"ר מפלגת הציונות הדתית סמוטריץ' יזם הצעת פתרון לפלונטר הפוליטי: יריב לוין יתמנה לראש הממשלה ובנימין נתניהו ירוץ לנשיאות המדינה.

על פי הדיווח בעיתון "משפחה", סמוטריץ' אמר לאחד מרבני הימין שנשלחו לרכך אותו: "אם נתניהו כל כך חרד לגורל המחנה הלאומי, הוא מוזמן להציל את ארץ ישראל, לשים את יריב לוין כראש ממשלה מטעמו ולנהל את העניינים דרכו.

"בינתיים, ביבי ירוץ לנשיאות, ההליכים המשפטיים נגדו ייעצרו ותקום אחרי שנים ממשלת ימין מלאה עם בנט וסער, שתעבור בה פסקת התגברות מלאה, מבלי שנצטרך לתת לתומכי מחבלים לנהל לנו את החיים", הוסיף ח"כ סמוטריץ'.