יאיר גולן יחרים את מפלגת הציונות הדתית: מול הרשע אסור לשתוק

ח"כ גולן ייצא מהמליאה בכל פעם שנציגי מפלגת הציונות הדתית יעלו לנאום - "זה הלקח שלי מיום השואה".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ו בניסן תשפ"א

יאיר גולן יחרים את מפלגת הציונות הדתית: מול הרשע אסור לשתוק-ערוץ 7
יאיר גולן
צילום: Hadas Parush/Flash90

סגן הרמטכ''ל לשעבר ח״כ יאיר גולן (מרצ) מתכוון לצאת ממליאת הכנסת בכל פעם שנציגי מפלגת הציונות הדתית יעלו לנאום.

״מול הרשע אסור לשתוק. זה הלקח שלי מיום השואה. בכל פעם שנציגי מפלגת הגזענות והחשיכה 'הציונות הדתית' יעלו לדבר בכנסת, אצא מהמליאה", אמר גולן.

''לא יתכן, שאנו, שסבלנו מרדיפות לאורך מאות שנים, נרדוף אחרים. 'אור לגויים וחברת מופת' - זה לא יקרה כל עוד סמוטריץ ובן-גביר מצויים בחיים הציבוריים שלנו״, הוסיף ח"כ גולן.

שרת התפוצות עומר ינקלביץ׳ תקפה את ח"כ יאיר גולן בעקבות דבריו: ''במקום להתנצל על השוואתו הנואלת, מזהה התהליכים ממשיך לבזות את יום השואה באמירות מחליאות. עצוב לראות איך סגן הרמטכ"ל לשעבר מסיר מעצמו את שאריות הממלכתית שעוד נותרו לו'', אמרה ינקלביץ'.

הפרשן הפוליטי של גלי צה"ל, יעקב ברדוגו, הגיב: ''יאיר גולן לא מפסיק להתעלות על עצמו. שוחר הדמוקרטיה ונושא הדגל השחור מצייץ את הלקח שלו מיום השואה - 'בכל פעם שנציגי מפלגת הציונות הדתית יעלו לדבר בכנסת, אצא מהמליאה'. מדהים עד כמה השנאה דירדרה את מי שהיה סגן הרמטכ״ל''.

יו"ר מפלגת נעם, ח"כ אבי מעוז, הותקף מילולית בצהריים (חמישי) במהלך טקס יום השואה "לכל איש יש שם" אשר התקיים בכנסת.

אחד מאורחי הטקס ניגש לח"כ מעוז עם תחילת הטקס, קילל אותו ותקף אותו במילים חריפות במיוחד.

בין השאר אמר האורח למעוז: "אתה לא מתבייש להשתתף בטקס כזה לזכר אלו שנשרפו בשואה? חבל שאתה חי, ושההורים שלך לא נשרפו שם."

מעוז קרא למשמר הכנסת אשר הרחיקו את התוקף. תלונה הוגשה לקצין הכנסת. מהכנסת נמסר בתגובה לתקרית: ''המקרה יתוחקר ועד להודעה חדשה אישורו של אותו אדם נחסם לכניסה לכנסת''.

את דבריו בטקס פתח מעוז באזכור אימו: "מכובדי, אמי מורתי אסתר פישהיימר לבית באום שתחיה, ושתי אחיותיה - מרים ליניאל שתחיה ולאה בלדר ע"ה, נולדו בקוז'מיניק במחוז קאליש בפולין, והיו בגטו קוז'מיניק".

לאחר מכן תיאר את המשך סיפורן: "בשנת 1942 למניינם הועברו עם משפחתן לגטו לודז', בספטמבר 44 נשלחו משם לאושוויץ. לאחר חודש באושוויץ נשלחו על ידי מנגלה, ימח שמו וזכרו, לבית חרושת בקרפטים, ומשם לאחר המלחמה עלו לארץ ישראל".

מעוז סיים באמירת שמות קרוביו שנספו באושוויץ: "ואלו שמות קרובי שהומתו, נשרפו ונחנקו באושוויץ: מרת הינדה קוט - סבתה של אימי. הוריה של אימי - אביגדור, שקרוי אני על שמו, ושרה באום. וילדיהם - יצחק מאיר באום, חיה רבקה באום, אברהם דוד באום וצירל צשה באום. והדודים - אברהם ויוכבד באום. ה' יקום דמם".