לשכת נתניהו: ההודעה של סמוטריץ' אינה תואמת את המציאות

בלשכת ראש הממשלה דוחים את ההודעה שפרסם בצלאל סמוטריץ' על סיכום הפגישה ביניהם. "זה הזמן לעבודה משותפת".

ערוץ 7 , כ"ו בניסן תשפ"א

לשכת נתניהו: ההודעה של סמוטריץ' אינה תואמת את המציאות-ערוץ 7
נתניהו
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בלשכת נתניהו דוחים ומכחישים הערב (חמישי) את תוכן ההודעה שפרסם בצלאל סמוטריץ' על סיכום הפגישה עם ראש הממשלה.

''ההודעה מטעם בצלאל סמוטריץ' אינה תואמת את המציאות. זה הזמן לעבודה משותפת ולא לפרסומים שאינם תורמים למאמץ המשותף שאנחנו עושים'', נמסר מלשכת נתניהו.

מוקדם יותר נמסר מלשכת סמוטריץ' לאחר הפגישה בבלפור: ''ראש הממשלה וסמוטריץ' סיכמו שיש לעשות כל מאמץ לשכנע את בנט לא לפרק את המחנה הלאומי ולא ללכת לממשלת שמאל, ובכך להביא עוד שותפים לממשלת ימין''. כאמור בליכוד מתנערים מתוכן ההודעה הזו.

בשעה זו נערכת פגישה ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר מפלגת ימינה נפתלי בנט. השניים דנים בדרכים להקים קואליציית ימין.

לפני כניסתו לפגישה אמר בנט כי "מאז הבחירות פונים אלי אינספור ישראלים בבקשות, ממש תחינה, להוציא את מדינת ישראל מהכאוס המתמשך. אני מגיע לכאן עם הרבה רצון טוב ואני מתחייב לעשות את כל מה שאני יכול כדי לחלץ את ישראל מהכאוס ולהקים ממשלה טובה ויציבה למדינת ישראל. זה הזמן לאחריות לאומית".

לפי הערכות, בנט מסכים באופן עקרוני לתמוך ב''גוש נתניהו'' ולהקים איתו ממשלה, אולם אז יהיו 59 מנדטים לקואליציה כזו ותהיה חובה להישען על מפלגת רע''מ או לנסות להביא עריקים מהמחנה של מתנגדי נתניהו.

נציין כי פגישת נתניהו-בנט נערכת במעון ראש הממשלה ברחוב בלפור, וזו הפעם הראשונה בשנים האחרונות שבה בנט הוזמן למקום אחרי שנים שבהן היה חרם לא רשמי מצד משפחת נתניהו על איילת שקד ובנט.

בתוך כך, יו"ר מפלגת הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' יזם הצעת פתרון לפלונטר הפוליטי: יריב לוין יתמנה לראש הממשלה ובנימין נתניהו ירוץ לנשיאות המדינה.

על פי הדיווח בעיתון "משפחה", סמוטריץ' אמר לאחד מרבני הימין שנשלחו לרכך אותו: "אם נתניהו כל כך חרד לגורל המחנה הלאומי, הוא מוזמן להציל את ארץ ישראל, לשים את יריב לוין כראש ממשלה מטעמו ולנהל את העניינים דרכו.

"בינתיים, ביבי ירוץ לנשיאות, ההליכים המשפטיים נגדו ייעצרו ותקום אחרי שנים ממשלת ימין מלאה עם בנט וסער, שתעבור בה פסקת התגברות מלאה, מבלי שנצטרך לתת לתומכי מחבלים לנהל לנו את החיים", הוסיף ח"כ סמוטריץ'.