הרב יעקב מדן בהר הבית: "תודה גדולה למשטרה שהולכת לקראתנו"

ראש ישיבת הר עציון הרב יעקב מדן עלה להר הבית ביום השואה, יחד עם 50 יהודים שעמדו במקום הקדוש בצפירה ואמרו פרק תהילים. "אם אנחנו לא נהיה בהר אנחנו נאבד אותו"

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , כ"ו בניסן תשפ"א

הרב יעקב מדן בהר הבית: "תודה גדולה למשטרה שהולכת לקראתנו"-ערוץ 7
הרב יעקב מדן בהר הבית
צילום: חיים קרויזר, מטה ארגוני המקדש

ראש ישיבת הר עציון הרב יעקב מדן עלה להר הבית ביום השואה, יחד עם 50 יהודים שעמדו במקום הקדוש בצפירה ואמרו פרק תהילים לעילוי נשמת הנספים.

לפני הצפירה נשא הרב מדן דברים בקשר לזיקה הגדולה שבין הקרבן שגבתה מאיתנו השואה, לבין תקומת המדינה, כאשר ''עם ישראל נלחץ עם הגב לקיר להקמתה''.

בעת הצפירה התייחדו היהודים בהר הבית עם זכרם של הניספים, ולפי הוראת הרב מדן קראו את פרק פ''ג בתהילים. "ברור הקשר בין מה שקרה שם לבין העובדה שאנחנו זכינו היום להיות כאן, להיות בהר קודשנו ולהתפלל לפני ריבונו של עולם, בנה ביתך כבתחילה וכונן מקדש על מכונו", אמר הרב מדן.

"זיכה אותנו מה שלא זיכה את אבותינו. לעמוד כאן תחת שלטון ישראלי. משהו שהיו חולמים ומתפללים עליו דורות רבים מאוד. הדבר הזה הוא אכן בזכותם, ואנחנו כמובן נזכור אותם, נזכיר את נשמותיהם, ושיעמדו לפני כסא הכבוד".

הרב מדן גם קרא במקום להגביר את העליות להר הבית כהלכה. "כל יום ויום צריכים לבוא אנשים להקיף כאן. אנחנו זוכים להיות כאן במקום הזה כל כך קרוב למקום השכינה. אנשים צריכים לדעת, אם אנחנו לא נהיה בהר, אנחנו נאבד אותו. רק בזכות עקשנות גדולה שאנחנו נמצאים כאן כל הזמן, יש לנו אחיזה במקום''.

הרב מדן שיבח את התנהלות המשטרה בהר הבית. "עברתי פה שנים קשות, והיום הכל כאן מוצלח וקל. תודה גדולה באמת למשטרת ישראל שבזמן האחרון כל כך הולכת לקראתנו".