עוד הקלות: יותר לימודים בכיתה, בלי הצהרות בריאות

בוטלו הקפסולות בכיתות ד'. יספיקו 65% תלמידים מחוסנים כדי ללמוד בכיתות יא-יב. בשיעורי ספורט אפשר לערבב בין הקפסולות.

ערוץ 7 , כ"ו בניסן תשפ"א

עוד הקלות: יותר לימודים בכיתה, בלי הצהרות בריאות-ערוץ 7
למצולמים אין קשר לידיעה
David Cohen Flash90

הממשלה אישרה הערב (ה׳) במשאל טלפוני את הצעת משרד הבריאות להקלות במערכת החינוך שיהיו בתוקף עד ליום שלישי ה-13 באפריל.

הוסרה ההגבלה על קיום בחינות במוסדות להשכלה גבוהה, כך שניתן יהיה לקיים את כל הבחינות באופן פרונטלי (ולא רק 10% מהן כפי שהיה עד כה).

אפשר יהיה לקיים לימודים בשטח פתוח במוסד חינוך רשמי למחוננים. במסגרת לימודים במוסדות להשכלה או הכשרה, אשר מתקיימים במתווה תו ירוק, ניתן לקיים גם פעילות חברתית וטקסים.

הממשלה אישרה גם את הורדת שיעור המחוסנים והמחלימים הדרוש ללמידה מלאה בכיתות י"א ו-י"ב, כך שבמקום 90% יעמוד על 65%.

בוטלו הקפסולות בכיתות ד' כך שיוכלו ללמוד בכיתות מלאות. אושר לערבב קפסולות בבתי ספר במסגרת שיעורי חנ"ג ולימודים מעשיים בשטח פתוח וכן בפעילות של נבחרות ומועדוני ספורט בית ספריים.

הוחלט על שינוי בתכנית "מגן חינוך" אשר התקיימה עד כה במוסדות באזורים המסווגים בצבע "כתום" לפי תכנית הרמזור, כך שתתקיים בכיתות ז'-י' בכל הארץ במוסדות החינוך המעוניינים בכך, ותאפשר למידה ללא מגבלת הקפסולות לשכבות אלו במוסדות שישתתפו בתכנית.

כמו כן, כיתות ז'-י' יוכלו לעבור בין עד 4 קבוצות קבועות (ולא 2 בלבד). ניתנת אפשרות לשיעורי שחיה במסגרת הלימודים בבית ספר גם בבריכות מקורות, ובלבד שהבריכה משמשת רק את התלמידים ולא את הציבור הרחב (באותן השעות).

הממשלה אישרה גם הקלה במגבלת התפוסה בלימודים של מוסד להשכלה או הכשרה מקצועית, כך שהמגבלה תהיה דומה למגבלה הקיימת בפעילות תרבות בישיבה שאינה כוללת אכילה (עד 1,000 או 3,000 איש באולמות גדולים, כתלות בתפוסה מקסימלית).

הוסרה המגבלה על ערבוב קבוצות של כיתות א'-ג' בצהרונים, כך שתחול עליהם ההוראה הכללית לפיה ניתן לערבב 3 קבוצות קבועות לכל היותר, ועד 28 ילדים. הממשלה גם החליטה על ביטול הצהרות הבריאות.