התבטא נגד ההגירה המוסלמית ולהט"ב – ופוטר

מאמן שוערים הונגרי פוטר מקבוצתו הגרמנית, לאחר שהתבטא נגד ההגירה המוסלמית לאירופה ונגד נישואין חד מיניים.

ניסן צור - ערוץ 7 , כ"ז בניסן תשפ"א

התבטא נגד ההגירה המוסלמית ולהט"ב – ופוטר-ערוץ 7
אילוסטרציה
iStock

ז'ולט פטרי, מאמן השוערים ההונגרי של מועדון הכדורגל "הרטה ברלין" מהליגה הבכירה בגרמניה, פוטר מתפקידו לאחר שבראיון לתקשורת ההונגרית מתח ביקורת על מדיניות ההגירה המאפשרת למוסלמים להיכנס לאירופה.

פטרי גם יצא נגד שוער הונגרי שהביע תמיכה בקהילת הלהט"ב ובנישואין חד מיניים.

בראיון לעיתון Magyar Nemzet נשאל פטרי על דעתו בנוגע למדיניות ההגירה המאפשרת למיליוני מוסלמים להיכנס ליבשת אירופה. "אני אפילו לא יכול להבין איך אירופה מסוגלת לשקוע לעומק המוסרי בו היא נמצאת כרגע. מדיניות ההגירה בעיני היא ביטוי להתדרדרות מוסרית. עלינו להמשיך לחיות את חיינו באירופה על פי הערכים הלאומיים שלמדנו במשך שנים רבות", אמר.

''אירופה היא יבשת נוצרית ומרתיע אותי לראות את ההשפלה המוסרית ששוטפת את היבשת שלנו. אם אתה לא רואה בהגירה דבר טוב מכיוון שמספר מחריד של פושעים סחף את אירופה, אתה מתויג כגזען", הוסיף פטרי.

לאחר מכן נשאל פטרי בראיון על דבריו של עמיתו, שוער נבחרת הונגריה וקבוצת ר.ב לייפציג הגרמנית, פיטר גולאצ'י, שהביע תמיכה פומבית בקהילת הלהט"ב ובנישואין חד מיניים. גולאצ'י העביר ביקורת על החוק החדש שאומץ על ידי הפרלמנט ההונגרי המגדיר נישואין רק כ"נישואין בין גבר ואישה". גולאצ'י כתב בדף הפייסבוק שלו כי "לכל אחד יש את הזכות לשוויון, כפי שלכל ילד יש את הזכות לגדול במשפחה מאושרת מכל מין, דת או צבע".

פטרי ביקר את עמיתו הכדורגלן ההונגרי ואמר כי "כספורטאי, הייתי מתמקד בכדורגל ולא מנסה לגבש דעות ציבוריות בנושאי מדיניות חברתית. אני לא יודע מה גרם לפיטר לתמוך בזהות מינית הומוסקסואלית, טרנסקסואלית ועוד. אני בהחלט לא הייתי עושה זאת במקומו".

בתגובה לפיטוריו של פטרי מקבוצתו עקב האמירות שלו נגד ההגירה והנישואין החד מיניים, יצא שר החוץ ההונגרי ההונגרי פטר סיירטו להגנתו של מאמן השוערים ההונגרי, וכתב פוסט המיועד לראשי האיחוד האירופי. "בגרמניה אדם פוטר מעבודתו בגלל ששיתף את דעותיו לגבי הגירה ומשפחה. איפה אתם כעת? מתי אתם הולכים למחות, ומתי אתם פותחים בהליכים?", שאל סיירטו.