ד"ר אבישי בן חיים
ד"ר אבישי בן חיים צילום: פלאש 90

פרשן ועיתונאי חדשות 13 ד״ר אבישי בן חיים הושעה שלשום עד יום ראשון בעקבות ציוץ התשובה ליאיר נתניהו, שבראיית המערכת חרג מגבולות אתיים והיה לא קולגיאלי. כך דיווח עיתונאי "ידיעות אחרונות" רז שכניק.

בנו של ראש הממשלה תקף בטוויטר את ״ערוצי התעמולה והתועבה״, ובן חיים לא יצא נגדו ואף הודה לו.

על פי הדיווח של רז שכניק, בן חיים הוזמן לשיחה אצל מנכ"ל חדשות 13 ישראל טוויטו - וננזף. בחברה סירבו להגיב. בן חיים העדיף שלא להגיב.

כאמור, יאיר נתניהו תקף בטוויטר את ערוצי הטלוויזיה בישראל שלטענתו אינם חושפים את האמת סביב משפטו של אביו ראש הממשלה: "איך לא קם ב-5 השנים האחרונות אפילו אמיל זולא אחד בערוצי התעמולה 12-13 שיצא בהצהרה 'אני מאשים'?!

"טעות שלי. רק אחד קם וזעק זאת בערוצי התועבה, וזה אבישי בן חיים ואני חושב שכל מחנה הימין צריך להודות לו ולהעריך את אומץ ליבו'', הוסיף בנו של נתניהו.

אבישי בן חיים הגיב: "הלוואי והייתי ראוי לתודה הזו. לא עשיתי מספיק. אתה בטח לא צריך להודות לי. אבא שלך המאבק למען אבא שלך הוא שלנו לא פחות משלך. חזק ונתחזק למען עמנו ולמען ראש ממשלתנו, כי בעת הזאת הוא הסימבול, המתרס, המגן''.

כאמור, תגובתו של בן חיים לא מצאה חן בעיני הנהלת חדשות 13 שהחליטה לנזוף בו ולהשעותו משידור עד יום ראשון הקרוב.

הפרשן הפוליטי של חדשות 12, עמית סגל, מתח ביקורת על השעיית ד"ר אבישי בן חיים. ''ההשעיה של אבישי בן חיים מעבודתו בגלל ציוץ בחשבונו האישי - פגיעה חמורה בחופש הביטוי, חמורה לאין שיעור מכל הפגיעות המדומיינות שנגדן 'עמיתיו' בערוץ נוהגים לצעוק בדרך כלל. שיתביישו הם ושיתבייש הערוץ שלהם'', כתב סגל בטוויטר.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו