אתם הורשתם לצה"ל את ערך הרעות, החתירה למגע והדבקות במשימה
אתם הורשתם לצה"ל את ערך הרעות, החתירה למגע והדבקות במשימהצילום: אלעד מלכה

שר הביטחון בני גנץ קיים היום (ו') סיור בחאן שער הגיא, וביחד עם אלוף (במיל') עמוס חורב הניף את דגל ישראל והניח זר על המשוריינים בעלייה לירושלים.

לאחר מכן סייר בחאן ביחד עם סמנכ"ל וראש אגף משפחות, הנצחה ומורשת במשרד הביטחון אריה מועלם, משפחות שכולות, לוחמות ולוחמי תש"ח ובני משפחותיהם.

גנץ אמר בטקס שנערך במקום במלאות 80 שנה לפלמ"ח ולציון גבורתם של לוחמי תש"ח: "אתם הורשתם לצה"ל את ערך הרעות, החתירה למגע והדבקות במשימה. עלינו לזכור תמיד, שאנחנו חזקים ביחד, כתנועה, כעם, כקולקטיב. רוח הפלמ"ח, רוח הלחימה, וגם רוח צה"ל כיום אינה שייכת לאף מנהיג, מצביא או אדם חשוב ככל שיהיה- היא מורשת שעלינו לשמור ולכבד גם למען עתידנו המשותף".

שר הביטחון גנץ התייחס לחקירת ישראל בהאג ואמר: "אמש החלטנו להגיב להחלטה השגויה של בית הדין בהאג לפתוח בחקירה נגד ישראל- ואני מאמין שהצדק יצא לאור. זה לא רק עניין של חוסר סמכות 'טכני-משפטי' של בית הדין. זה עניין של צדק ומוסר, של ערכי לחימה מוקפדים, של אמת ושקר, של מדינה דמוקרטית עם מוסדות משפט חזקים, ערכים ברורים, כללים וחוק- מול החלטה עיוורת וחסרת צדק.

''אני בטוח שמדינות רבות יבינו שאין מקום לחקירה שעשויה לפגוע במדינות רבות אחרות בעתיד, וכמובן שחקירה כזו תקשה על היכולת לפתח את יחסינו עם הפלסטינים ולשפר את המצב האזורי", הוסיף גנץ.