ניקי היילי
ניקי היילי צילום: רויטרס

שגרירת ארה"ב באו"ם לשעבר, ניקי היילי, תוקפת את החלטת ממשל ביידן לחדש את המימון לאונר"א, סוכנות ה'פליטים' הפלסטינים של האו"ם.

היילי אמרה לעיתון Algemeiner כי "סוכנות הסיוע לפלסטינים אונר"א היא הכי מושחתת וחסרת תועלת מבין כל סוכנויות האו"ם. הנשיא טראמפ צדק כשנטש אותה''.

"הנשיא ביידן מבזבז מיליוני דולרים של כספי מיסים אמריקנים ומערער את ההתקדמות הגדולה שנעשתה להשגת שלום במזרח התיכון", טענה היילי.

קבוצה של סנאטורים רפובליקנים הביעה התנגדות חריפה להחלטת הבית הלבן לחדש את הסיוע לאונר"א. המחוקקים בראשות הסנטור טד קרוז שלחו מכתב לנשיא ג'ו ביידן ודרשו ממנו לעצור את הסיוע לאונר"א עד אשר יקוזזו ממנו הכספים שהרשות הפלסטינית מוציאה על טרור נגד אמריקנים וישראלים.

שגריר ישראל באו"ם גלעד ארדן אמר בעקבות חידוש הסיוע לפלסטינים כי "ישראל מתנגדת בתוקף לפעילות האנטי-ישראלית והאנטישמית שמתרחשת במתקני אונר"א".

"אנו מאמינים כי סוכנות האו"ם המיועדת למה שמכונה 'פליטים' לא צריכה להתקיים במתכונתה הנוכחית", אמר ארדן בהצהרה. "בתי ספר של אונר"א משתמשים באופן קבוע בחומרי לימוד המסיתים נגד ישראל וההגדרה המעוותת ששימשה הסוכנות כדי לקבוע מיהו 'פליט' רק מנציחה את הסכסוך".

כזכור, ארה"ב הודיעה ביום רביעי כי תעניק מימון של 150 מיליון דולר לאונר"א, יחד עם סיוע נוסף לפלסטינים ביהודה ושומרון ובעזה. בכך מבטל ביידן את החלטת טראמפ משנת 2018 לעצור את הכספים לפלסטינים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו