השר יואב גלנט
השר יואב גלנט צילום: משה ביטון

נשיאי האוניברסיטאות בארץ - מלבד אוניברסיטת אריאל - פנו במכתב נזעם לשר החינוך יואב גלנט זאת לאחר שהתנגד להענקת פרס ישראל בחקר המתמטיקה ומדעי המחשב לפרופ' עודד גולדרייך.

"אין בקריאתנו אליך משום הזדהות עם התבטאויותיו הפוליטיות של פרופ׳ גולדרייך. להפך, לגבי ההתבטאויות הידועות לנו דעתנו שונה. אך אנחנו סבורים שזכותו, כאזרח שחי במדינה דמוקרטית, להביע את דעתו בלא מורא ובלא חשש".

"אי הענקת פרס ישראל לאדם בשל השקפותיו הפוליטיות חוטאת לרעיון שביסוד קיומו של פרס ישראל ומהווה פגיעה חמורה בחופש הביטוי ובחופש המחשבה. החלטתך יוצרת תחושה קשה שרק מי ש"הולך בתלם" מתוגמל, ומי שמעז להביע דעה פוליטית המצויה מחוץ לקונצנזוס – נענש".

על המכתב חתומים: פרופ' אריאל פורת, נשיא אוניברסיטת תל אביב; פרופ' אשר כהן, נשיא האוניברסיטה העברית; פרופ' אורי סיון, נשיא הטכניון; פרופ' אלון חן, נשיא מכון ויצמן; פרופ' דניאל חיימוביץ, נשיא אוניברסיטת בן-גוריון בנגב; פרופ' רון רובין, נשיא אוניברסיטת חיפה; ופרופ' מימי אייזנשטדט, נשיאת האוניברסיטה הפתוחה.

שופטי העליון העניקו אתמול לשר גלנט חודש נוסף על מנת לבדוק את סוגיית חתימתו של גולדרייך על עצומה הקוראת להפסיק שיתופי פעולה של מוסדות או תוכניות הקשורים לאיחוד האירופי עם אוניברסיטת אריאל.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו