העיתונאי גדעון אלון פורש מישראל היום

העיתונאי הוותיק גדעון אלון הודיע על סיום תפקידו בעיתון "ישראל היום". "מעמודי התווך של התקשורת הפרלמנטרית לדורותיה".

ערוץ 7 , כ"ח בניסן תשפ"א

העיתונאי גדעון אלון פורש מישראל היום-ערוץ 7
היוצר. גדעון אלון
צילום: חזקי ברוך

העיתונאי הוותיק גדעון אלון הודיע הערב (מוצאי שבת) על סיום תפקידו בעיתון "ישראל היום" ויציאה לגימלאות.

בהודעה לכתבים הפרלמנטריים כתב הערב "בסוף אפריל אני פורש מעבודתי ככתב הפרלמנטרי של 'ישראל היום' ויוצא לגימלאות. בכך אני מסיים 31 שנים בהן הייתי כתב פרלמנטרי - במשך 17 שנה מטעם עיתון ״הארץ״ ו-14 שנים מטעם ״ישראל היום״.

אני בטוח שעוד תהיה לי הזדמנות להיפרד אישית מכל אחד מכם. היה כיף גדול לעבוד במחיצתכם למרות התחרות המקצועית ותחלופת הכתבים בחלק מכלי התקשורת. היו ברוכים".

העיתונאי אריק בנדר ממעריב בירך, "הכנסת כבר לא תהיה אותו הדבר. ידידי, חברי, עמיתי גדעון אלון, מעמודי התווך של התקשורת הפרלמנטרית לדורותיה, פורש לגמלאות. בהצלחה גדעון! אתה מותיר חלל ענק בנוף הפרלמנטרי".

אלון, אחד העיתונאים הוותיקים בישראל, לחם במלחמת ששת הימים, נלחם בשורות חטיבת הצנחנים ששיחררה את ירושלים. במלחמת יום הכיפורים השתייך לפלוגת חרמ"ש בגדוד שריון שלחם בסיני.

הוא מתגורר במבשרת ציון, נשוי לעליזה אלון, אב לשלושה וסב לשמונה. בנו הבכור, ד"ר דרור אלון, הוא מומחה לכירורגיית פה ולסת. בנו הצעיר ד"ר אורי אלון, הוא יזם היי-טק ומבעלי חברת "קומפאס" בארצות הברית.

העורך הראשי של "ישראל היום" בועז ביסמוט אמר: "קוראינו זכו מאז הקמת העיתון לאחד העיתונאים הטובים בתקשורת הישראלית. אני מודה לגדעון אלון על המסירות, היושרה והעדכונים הטובים ביותר מהכנסת עבור קוראינו ועל כל שהיה למורה דרך עבור הכתבים הצעירים במערכת. אנו מאחלים לו בהצלחה בהמשך דרכו ובכתיבת הספר. אנחנו כבר מתגעגעים".