יעל בר זוהר: גיליתי מחדש את החיבור ליהדות ומסורת

״אני חושבת שמי שמאמין, יש לו חיים אולי קצת יותר קלים. לי זה לא בא טבעי, אני יותר צריכה לעבוד בזה. וברגעים שאני מתחברת זה עושה לי ממש טוב״.

ערוץ 7 , כ"ח בניסן תשפ"א

יעל בר זוהר: גיליתי מחדש את החיבור ליהדות ומסורת-ערוץ 7
יעל בר זוהר
צילום: Oren Nahshon\ Flash 90

השחקנית והמגישה יעל בר זוהר מספרת על ההתחזקות באמונה שחוותה במיוחד כאשר אביה חלה בקורונה והיה מאושפז במצב קשה בבית החולים.

בראיון לאיתי סגל ב״ידיעות אחרונות״ נשאלה בר זוהר על פוסט שפרסמה בעבר, בו כתבה שלימוד התורה עזר לה בשיפור הזוגיות.

"הפוסט שאתה שואל לגביו נכתב בימים הקשים ביותר, שבהם אבא נלחם על חייו. ברגעים כאלה אנחנו מקווים שיקרה נס והנס אכן קרה. הרופאים עשו כל מה שאפשר, אבל במצבים כאלה צריך את המרכיב הנוסף: אמונה. לא גדלתי בבית דתי. סבא יוסף היה אדם קצת פחות מאמין. השואה שברה אותו. ככה גם במשפחה מהצד של אבא״, היא תיארה.

״כשנכנסתי למשפחה של גיא (זוארץ, בעלה) גיליתי מחדש את החיבור ליהדות ולמסורת. את הקידוש בימי שישי, את החגים, את בית הכנסת, התפילות. הייתי מחוברת לריקילינה, סבתא של גיא ז"ל, שהייתה מאמינה גדולה וצירפה אותי תמיד לעזרת הנשים בבית הכנסת בחום.

״זה עוזר בחיים, כשלא הכל הולך לפי מה שתיכננו או רצינו, לדעת שיש איזו השגחה פרטית. אני חושבת שמי שמאמין, יש לו חיים אולי קצת יותר קלים. לי זה לא בא טבעי, אני יותר צריכה לעבוד בזה. וברגעים שאני מתחברת זה עושה לי ממש טוב״.

בר זוהר הוסיפה: "שנת הקורונה לא עשתה טוב ללימודי הקבלה שלי. אבל באופן כללי השיעורים מתעסקים לא בהכרח בדת אלא בעולם הרוחני שלנו, בנפש שלנו. איך אנחנו יכולים להיות אנשים טובים יותר לסביבה, לחברים, להיות בנתינה, לרדת במינון האגואיסטיות. כל אחד לוקח משם מה שהוא מתחבר אליו. למשל בזוגיות זה עוזר פחות לחשוב מה אתה מצפה או רוצה מבן הזוג שלך, ולנסות לחשוב מה אתה נותן לו. במקום כמה אהבה אתה רוצה לקבל, כמה אהבה וחברות אתה יכול לתת".