נהג אגד נכנס בטעות לעיסאוויה והותקף

אוטובוס של חברת אגד נרגם באבנים והוצת בשכונת עיסאוויה שבמזרח ירושלים. הנהג ובני משפחתו שהיו באוטובוס נמלטו ולא נפגעו.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ח בניסן תשפ"א

אוטובוס אגד הותקף הערב (מוצאי שבת) לאחר שנכנס בטעות לשכונת עיסאוויה במזרח ירושלים.

מכיבוי אש נמסר כי שני צוותים יצאו לזירת האירוע אולם בהוראת המשטרה נדרשו להמתין מחוץ לשכונה עד להגעת ליווי של כוח משטרתי נוסף.

מבירור ראשוני עולה שנהג של חברת אגד טעה בדרך ונכנס לשכונת עיסאוויה. הוא הותקף על ידי תושבים מקומיים ונאלץ לנטוש את הרכב. נזק רב נגרם לאוטובוס מאבנים ומבקבוק תבערה, מה שגרם למעט בערה בתא הנוסעים, האש כובתה בטרם הגיעו הכוחות למקום.

שרת התחבורה מירי רגב הגיבה "מחזקת את ידי נהג אגד שהותקף הערב במזרח ירושלים. זהו אירוע חמור שיכל להסתיים בצורה קשה בהרבה. אני סומכת על כוחות הביטחון והמשטרה שיביאו למעצר האחראים לאירוע וטיפול בהם במלוא חומרת הדין".

ח"כ איתמר בן גביר הגיב "לאט לאט אבל בטוח אנחנו מאבדים את השליטה בירושלים. לא יתכן שבירושלים בירת ישראל אובדן המשילות יגיע למצב כה חמור של תקיפת נהג אוטובוס בבקבוקי תבערה ובאבנים. אני קורא למשטרת ישראל לשים את ידה על הפורעים ולהשיב את המשילות בשכונות ירושלים".

ארגון נהגי האוטובוסים בישראל מסר "הגיע הזמן שכל המחוקקים יבינו שאוטובוס מצטייר בעייני אזרחים ומחבלים כסמל שלטוני מובהק ובשל כך הם מעוניינים לפגוע בו. רק הכרה בנהגי האוטובוסים כעובדי ציבור תוכל לשמור על חייהם ועל חיי הנוסעים. היום בו נהג אוטובוס ירצח קרוב מתמיד".