ממונה הקורונה: "איננו רחוקים מפתיחה מלאה של מערכת החינוך"

פרופ' נחמן אש מגיב לסערה הפוליטית סביב חיסוני הקורונה: "אם נעבור לסוף התור לקבלת חיסונים, נהיה בבעיה קשה ובסיכון".

103FM , כ"ט בניסן תשפ"א

ממונה הקורונה: "איננו רחוקים מפתיחה מלאה של מערכת החינוך"-ערוץ 7
פרופ' נחמן אש
צילום: David Cohen/Flash90

על אף שהתפשטות נגיף קורונה בישראל מתחילה להוריד את ראשה, השר לביטחון פנים אמיר אוחנה הביע בסוף השבוע את תמיכתו המלאה בדרישה שלא להגביל את העלייה להר מירון, האופיינית לזמן זה בשנה.

פרופ' נחמן אש, פרויקטור הקורונה, שוחח עם גולן יוכפז וענת דוידוב ב־103fm והגיב לדברים: "מירון זה אתגר, אנו בדיונים. הרצון הוא מצד אחד שתהיה לשם עליה חופשית, אך מצד שני אנו רוצים לעשות את זה במתווה בטוח. אלו דיונים לא פשוטים, אנו מקווים שנוכל להגיע להסכמות בעניין".

על שאלת המשך פתיחת מערכת החינוך שטרם נפתחה במלואה, אמר: "המצב טוב מבחינת התחלואה, אך אנו לא רוצים שיהיו הדבקות של הילדים ואנו עדיין חוששים שיהיו הדבקות כי הילדים לא מחוסנים. יש לעשות זאת בהדרגה. להערכתי נוכל להשלים את פתיחת כיתות ה'-ו' בימים הקרובים. אנו ממש לא רחוקים מפתיחה מלאה לגמרי. הערך של חובת הצהרת הבריאות היה לא רב".

בהמשך דבריו, הביע את דעתו על האיום שנשלח לישראל מכיוון מנכ"ל חברת 'פייזר' באשר לרכישת חיסונים נוספים. "מדינת ישראל צריכה לשלם על החיסונים וצריך לדאוג לכך שיהיה תקציב. בהסתכלות קדימה, אנו בסיכון אם לא נקבל חיסונים. אם נהיה בסוף התור לקבלת חיסונים, נהיה בבעיה קשה".