הרכבת הקלה
הרכבת הקלה צילום: יהונתן ולצר/TPS

חברת סיטיפס, שהפעילה את הרכבת הקלה בירושלים מיום תחילת פעילותה לפני כעשור, תסיים השבוע את פעילותה בהפעלת הרכבת הקלה.

בהתאם להסכמים עם המדינה, סיטיפס תעביר למחרת יום העצמאות (שישי) את תפעול הרכבת הקלה לידי חברת "כפיר" שנבחרה להמשיך את השירות.

השבוע, כמדי שנה, תפעיל סיטיפס בבוקר יום הזיכרון שירות רכבות מתוגבר להר הרצל ובחזרה. הבאים לטקס הזיכרון מוזמנים לקבל כרטיסי נסיעה ללא תשלום בעמדה שתוצב בתחנה המרכזית בין השעות 08:00-13:00.

במהלך ערב יום העצמאות תפעיל סיטיפס את הרכבות הקלות גם לאורך הלילה, עד השעה 1 לפנות בוקר.

במוצאי יום העצמאות, בתאריך ה-15.04, יופסק שירות הרכבות בשעה 22:00, ולמחרת יחודש השירות על ידי חברת "כפיר".

מחברת סיטיפס נמסר: "סיטיפס גאה על המהפכה התחבורתית, החברתית, והכלכלית שיצרה בירושלים - מהפכה של ממש שחיברה בין כל האוכלוסיות בירושלים והובילה לשינוי אמיתי ושיפור ניכר באיכות החיים של התושבים בעיר הבירה".

הרכבת הקלה משרתת מדי יום כ-170 אלף נוסעים, בדרכם לעבודה, לתפילה, לקניות או לבילויים. תוואי הרכבת הקלה הפך לעורק החיים המרכזי בעיר, עם שדרוג המרחב העירוני, הגישה הנוחה, והפחתת זיהום האוויר.

עוד נמסר מסיטיפס: "סיטיפס הייתה מעורבת בהוויה הירושלמית, יזמה ולקחה חלק פעיל בשיתופי פעולה, בחסויות ובסיוע לגורמים ולמוסדות ירושלמים רבים בתחומי התרבות, האומנות, הספורט, עידוד השיח במרחב הציבורי, החינוך, הבילוי והפנאי. אנו מסיימים את שליחותנו בתודה גדולה לציבור הנוסעים שנתן בנו אמון ובידיעה שהרכבת הקלה 'עשתה טוב לירושלים', כמו ששאפנו. בשבועות האחרונים עשינו כל מאמץ להעביר את ההגה למפעיל החדש בצורה מקצועית ומסודרת, שתבטיח המשך שירות איכותי לתושבי ירושלים והבאים בשעריה".

ירון רביד, מנכ"ל חברת סיטיפס, אמר: "השבוע מסתיימת תקופה משמעותית בה זכיתי להיות חלק ממהפכה של ממש ששינתה ועיצבה את ירושלים. אני מודה לציבור הנוסעים שנתן את אמונו מדי יום, ולכל עובדי הרכבת הקלה שלקחו חלק בהפיכתה לעורק הראשי של העיר".