סובלת מחרם אקדמי מתמשך מצד מוסדות מקבילים. אוניברסיטת אריאל
סובלת מחרם אקדמי מתמשך מצד מוסדות מקבילים. אוניברסיטת אריאל צילום: קובי ויצמן

עמותת מבטחי ישראל, פורום מפקדים לאומי, מביעה תמיכה באוניברסיטת אריאל שבשומרון, על רקע פרשת עיכוב מתן פרס ישראל לפרופ' עודד גולדרייך שתמך בחרם על האוניברסיטה.

"אנשי ה BDS ודומיהם ממשיכים בניסיונותיהם להחרים מוסדות ישראליים ולהפוך אותם לבלתי לגיטימיים", טענו ראשי העמותה.

לדבריהם, "למסע העוין הזה הצטרף ארגון ECCP האירופי אשר יצא בקמפיין משותף עם הרשות הפלסטינית בקריאה להחרמת אוניברסיטת אריאל. לקמפיין הצטרפו 500 אנשי אקדמיה מאירופה אשר חתמו על מכתב הקורא לאיחוד האירופי למנוע מאוניברסיטת אריאל להשתתף בפרויקטים מחקריים, ולמרבה האירוניה, בין החותמים גם קבוצת אקדמאים ישראלים ובהם כפי שפורסם בתקשורת - מועמד לפרס ישראל".

"למרות שארגונים אלו מורכבים מגורמים מדרג זוטר קשה להגזים במשקל הנזק שנגרם בכך למדינה ולמוסדותיה", נאמר בהודעת התמיכה.

בעמותה מציינים כי "אוניברסיטת אריאל היא מוסד אקדמי ראוי. ככל מוסד אקדמי. אוניברסיטת אריאל מעניקה, מייצרת ומפתחת ידע בתחומים רבים, מכשירה סטודנטים מכל המגזרים, ומקיימת כנסים בינלאומיים. היא שותפה לייצור ידע אקדמי ישראלי מצויין שתורם קידמה לאנושות כולה".

"ציניות, צביעות, צדקנות וסטנדרטים כפולים מאפשרים שימוש בחופש הביטוי ככלי לסתימת פיות ולמחיקת כושר המחקר של מי שדעתו שונה משלהם, תוך העמדת פנים של נאורות ורדיפת צדק. זה המשך של המסורת האירופית משנות ה-30 של המאה ה-20 שהתחילה בשריפת ספרים והמשיכה במחיקת תרבות, מחשבה, כושר מחקר, יצירתיות וכישרון", הם טוענים.

"צביעות המחרימים צורמת במיוחד על רקע שתיקתם הרועמת כלפי אוניברסיטאות במדינות שאינן יכולות להתגאות בקיום זכויות אדם בכלל ולאקדמאים בפרט: לרוב בין המחרימים מצויים אנשים שאין להם שם בינלאומי מוכר, יש גם מי שלא יגיעו לכנסי מחקר בינלאומיים המתקיימים בישראל ואף לא ייקחו חלק בוועדות מדעיות מצויינות שישראל שותפה להן, מחשש שיאונה להם רע במדינותיהם. למרבה הצער, נראה כי מדינת ישראל לא עושה די כנגד המדינות שתומכות בארגונים המחרימים למרות שיש לא מעט מה לעשות בעניין זה", חתמו אנשי העמותה, ובהם פרופ' נח דנא פיקארד חבר העמותה, עודד וינר יו"ר העמותה ומשה פלד, יו"ר הוועד המנהל של העמותה

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו