מילים ולחן: האחיין של עמנואל מורנו

יוחאי מורנו, אחיין של עמנואל מורנו, הוציא קליפ מושקע לשיר שכתב והלחין על דודו. קולו של עמנואל מורנו מלווה את הקליפ החדש.

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , כ"ט בניסן תשפ"א

לקראת יום הזיכרון לחללי צה"ל, יוחאי מורנו הוציא היום (ראשון) קליפ חדש המלווה את השיר שכתב והלחין על דודו עמנואל מורנו הי"ד שנהרג במלחמת לבנון השנייה.

השיר שכתב נקרא "עמנואל", ובתחילת הקליפ המלווה את השיר נשמע עמנואל מורנו בקולו כשהוא אומר: "ידוע כאשר אדם נמצא בקושי ובמשבר הוא מגלה כוחות נפש שאילולא המשבר לא היו באים לידי ביטוי הסתכלות שהופכת משבר למבשר".

קולותיהם של אנשים נוספים שהכירו את עמנואל מורנו מלווים את השיר. ח"כ אבי דיכטר שאומר: "הרבה מאוד תהילה שאף אחד לא מכיר אותה לצערנו", וח"כ מתן כהנא שאומר: "זה אחד שנמצא היה כמעט לבד".

יוחאי היה בסך הכל בן 10 כשדודו נפל במלחמת לבנון השנייה בשנת 2006, אך הזיכרונות מדודו האהוב לא נחים לרגע.

"אני זוכר את עמנואל", הוא אמר לפני כשנה בשיחה עם ערוץ 7. "בדרך כלל רגעים, אפילו קטנים, עם בן אדם יכולים להמחיש לנו את כל ההוויה הזאת שלו בחיים".

"למשל", הוסיף, "קח את איך שהוא היה משחק עם האחיינים שלו בילדותיות, והחוש הומור הכל כך שנון שהיה לו, נותן לי היום כיוחאי של אחרי 14 שנה לקחת את עמנואל לכל דבר שאני עובר בחיים. בדרך כלל דמויות משפיעות עלינו במעשים שלהם ולא בדיבורים".

"תבין שאצל עמנואל, התכל'ס, המעשים וההתנהגות שלו כל כך בלטה והשפיעה שאי אפשר לשכוח זה. רק הולך ותופס צבע יותר בחיים שלנו", סיפר.