פרופ' יהודה שינפלד
פרופ' יהודה שינפלד צילום: האקדמיה למדעים

האסיפה הכללית של אוניברסיטת אריאל אישרה השבוע את מינויו של פרופ' יהודה שינפלד, לתפקיד נשיא האוניברסיטה הבא.

פרופ' שינפלד מומחה לרפואה פנימית ואימונולוג, בוגר הפקולטה לרפואה של האוניברסיטה העברית בירושלים. התמחה ברפואה פנימית בבי"ח בלינסון ובעל התמחות נוספות באימונולוגיה קלינית.

לפני כעשור יזם והקים פרופ' שינפלד במרכז הרפואי שיבא מרכז חדשני וראשון מסוגו בעולם, מרכז זבלדוביץ למחלות אוטואימוניות, אשר עמד בראשו עד 2018. בנוסף הקים וייסד מעבדות מחקר בבתי החולים בלינסון וסורקה.

ב 1985 שימש לראשונה פרופ' שינפלד כמנהל המחלקה הפנימית ד' בבית החולים סורוקה בב"ש ובמקביל לימד באוניברסיטת בן גוריון. כארבע שנים לאחר מכן התמנה למנהל המחלקה הפנימית ב', והקים את המרכז למחלות אוטואימוניות במרכז הרפואי שיבא, וכעבור שנה מונה לפרופ' מן המניין בבית הספר לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת תל אביב.

לאורך הקריירה המדעית שלו פרסם פרופ' שינפלד מחקרים ומאמרים רבים, ופיתח תאוריות המיוחסות לו ישירות. פרופ' שינפלד ערך וכתב כ-65 ספרי לימוד בתחום הרפואה לסטודנטים ולקהל הרחב, ביניהן ערך את האנציקלופדיה הישראלית לרפואה, אשר נכתבה ע"י 1200 רופאים ישראלים ומכילה כ-5000 ערכים.

לאחר המינוי אמר פרופ' שינפלד: "באתי לאוניברסיטת אריאל וראיתי את הברק בעיניים, תפקידנו לפתח את האוניברסיטה למצוינות מחקרית מדעית ולשותפות אזורית ולשלום".

פרופ' שינפלד יכנס לתפקידו בחודש יוני, ויחליף בתפקידו את פרופ' יהודה דנון המכהן כנשיא האוניברסיטה משנת 2012, אשר בתקופתו הפכה אריאל ממרכז אקדמי לאוניברסיטה. פרופ' דנון פעל רבות וקידם את פתיחתו של בית הספר לרפואה ע"ש ד"ר מרים ושלדון אדלסון באוניברסיטת אריאל. כמו כן, שם דגש על הפן המחקרי באוניברסיטה, ובמקביל פעל להגדלת מסלולי הלימוד וגידול מספר הסטודנטים באוניברסיטה.

בנוסף לאישור בחירת הנשיא, בחרה האסיפה הכללית את יו"ר חבר הנאמנים החדש, מר אדיב ברוך. ברוך הוא דמות מובילה בתעשיית ההייטק הישראלית ומכהן כיו"ר מכון הייצוא וכיו"ר מכון החדשות והטכנולוגיה. כמו כן, הוא מוביל את ארגון היזמים הצעירים ופועל רבות להובלת החדשנות העולמית של ישראל. בנוסף שימש כחבר מייסד בחברת נס טכנולוגיות ועוסק ברחבי העולם בפתרונות IT רפואיים, חברות סייבר, ערים חכמות ופתרונות פיננסיים. ברוך בעל תואר ראשון (BSC) בהנדסת תעשייה וניהול ומערכות מידע של הטכניון.

עם מינויו אמר ברוך: "אני גאה ונרגש לקבל את האחריות כיו"ר חבר הנאמנים של אוניברסיטת אריאל שהוכיחה את הנחישות האקדמית להמשיך להתקדם ולהוביל נושאי מחקר בתחומים מגוונים ולהצעיד את האוניברסיטה גם לזירה הבינלאומית".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו