האם להסתייע בסיעה ערבית באופן זמני לצורך הקמת ממשלה?

העם מאבד אמון בדמוקרטיה. מחר-מחרתיים מישהו ירים את דגל הדיקטטורה או את דגל האנרכיה והעם יקנה את זה.

הרב רצון ערוסי , כ"ט בניסן תשפ"א

האם להסתייע בסיעה ערבית באופן זמני לצורך הקמת ממשלה?-ערוץ 7
הרב רצון ערוסי
צילום: יח"צ

בשבוע שעבר הושבעו חברי הכנסת העשרים וארבע, וכעת נקרה לפתחם המשימה החשובה להקים ממשלה.

השיטה הדמוקרטית שמציבה במרכז את האני ואת האגו ולא את האידיאולוגיה בחטא יסודה. צריך להעמיד את הויכוח האידיאולוגי במרכז העניינים, לאחד יש שיטה ודרך שהוא מנסה לשכנע ולשני יש שיטה אחרת שהוא מנסה לשכנע והעם ישקול ויבחר.

לצערנו הרב התחרות הופכת להיות תחרות אישית, פלגנית, משסעת ומבזה שזה דבר חמור מאוד כשלעצמו.

משום שראשית זוהי איננה נקראת דמוקרטיה, שנית זהו הרס המערכת של יחסים בין בני אדם, אבל עוד יותר מכך, כיון שבכל זאת במקרה הנידון שיש לנו ראש ממשלה שהוא כעת נמצא בהליכים משפטיים ברגע שבאים ופוסלים אותו עוד בטרם הוכרע הדין פוגעים בכך בעיקרון החפות ופוגעים בהליך השיפוטי.

המחוקק קבע במדינת ישראל וכך גם קבעה תורת ישראל שכל עוד אדם לא הורשע הוא חף מפשע, אבל ברגע שאתה בא ואומר שבשום פנים ואופן איתו אני לא הולך, אני גם לא אצטלם איתו, אני גם לא אביא אותו אליי - הרי זוהי פסילה, זה התערבות גסה בהליך השיפוטי ופגיעה בעיקרון של החפות ש"אדם חף מפשע עד שלא יוכח להיפך".

אני עכשיו אינני מלמד זכות על ראש הממשלה, אלא אני כעת אומר מהי דמוקרטיה אמיתית, מהבחינה הזאת ברור שכל דפוסי ההתנהגות הללו שגויים והם אפילו פסולים.

הפתרון לחזור בתשובה אל רצון הבוחרים

כיון שיש עכשיו פלונטר פוליטי, מהו הפתרון? הללו שנגד ראש הממשלה לא יכולים בלי להישען על סיעה ערבית, והללו שבעדו לא יכולים בלי להישען על סיעה ערבית. אז מהו הפתרון?

הפתרון הוא לחזור בתשובה. אין הכוונה לחזור בתשובה ולהניח תפילין, אלא לחזור בתשובה לראות את רצון הבוחר.

מה רצון הבוחר? שמונים אחוז מהמצביעים הם תומכי ימין, תומכי גישה לאומית. עכשיו על ידי זה שאותם מפלגות שהם מתיימרות להיות ימניות, צריכות לבוא ולומר מאחר והבוחר הדריך אותנו שהוא לא בעד פסילות אישיות אלא בעד מטרות לאומיות ימניות נשים בצד את הפסילות האישיות, ונפתח דף חדש ונבוא ונקים ממשלה טובה ויציבה למען המטרות הלאומיות כי זה שמונים אחוז מהעם.

זה הדבר הנכון ביותר לעשות מאשר להישען על סיעה ערבית, מחר-מחרתיים אם חלילה תפרוץ מלחמה מול איראן או מול חיזבאללה הבסיס הממשלתי ייפול ואנחנו נצטרך להילחם תוך כדי משבר פוליטי. דבר כזה לא יעלה על הדעת להפקיר את הביטחון שלנו בידי אזרחים שלכאורה היו צריכים להיות שווים אבל מה לעשות שבפועל אותם אזרחים מטפחים את הלאומיות שלהם בצורה חזקה מאוד.

אם כן, רצון הבוחר בעניין הלאומי הוא משמעותי, אבל בוויכוחים הפוליטיים הוא נדחק לקרן זווית, וזה עוולה ולא ראוי לעשות כך.

האם להסתייע בסיעה ערבית באופן זמני לצורך הקמת ממשלה?

אבל כל עוד לא התפקחו ראשי הסייעות הימניות לחזור בתשובה, כנראה אין ברירה אלא להתחיל עם הישענות על סיעה ערבית, כדי לגרום לאותם המפלגות לחזור בתשובה, בכך שהם יראו הנה יש כבר ממשלה כעת, ולמה אנחנו נחכה סתם שהממשלה תיפול כדי שעוד פעם יהיו בחירות חמישית? וזה יעודד אותם להצטרף לממשלה.

הרי כל בחירות עולות מיליארדים מקופת המדינה, ולא רק זאת, גם נפש העם זועקת, די!. העם מאבד אמון בדמוקרטיה. מחר-מחרתיים מישהו ירים את דגל הדיקטטורה או את דגל האנרכיה והעם יקנה את זה.

לכן צריך להכריז – לא לבחירות חמישיות, ואז אולי עם ההישענות הזמנית של סיעה ערבית - רק כדי לגרום להתפקחות של סיעות ימניות שיחזרו בתשובה.

ציבור הבוחרים צריך לדרוש מהמפלגות שלהם להתקפל

אבל לפני שנגיע לשלב הזה, יש עוד שלב אחד חשוב ביותר. אני פונה לציבור הבוחרים שבחרו בשתי סיעות ימניות שחשבו להיות ראשי הממשלה אולם הם לא הצליחו, האחד קיבל שישה מנדטים והשני קיבל שבעה.

אנחנו יודעים בתוצאות הבחירות היכן הישובים והריכוזים אשר תמכו בהם. אותם הישובים שתמכו במפלגות אלו צריכים לשלוח משלחות אליהם ולומר להם: "רבותיי אל תפקירו את המטרות הלאומיות, לא לחינם נתנו לכם את הכוח, אין אנחנו מסכימים שעל בסיס הפסילות האישיות או האגו האישי ייפגעו המטרות הלאומיות".

זוהי קריאת קודש לכל אותם מאחזי כוח של ציבור הבוחרים של שתי הסיעות הללו, עליכם ללכת לפנות למנהיגים שלכם ולומר להם "שימו את הכול בצד, תתאחדו כדי לשמור על המטרות הלאומיות של עם ישראל".

עם ישראל צריך מנהיגות יציבה שתוכל להתמודד עם מיגור הקורונה, עם הכלכלה, עם הביטחון ומעל הכול צריך להתמודד עם הזהות השורשיות היהודית במדינה.

אותם יהודים אשר בחרו בהם צריכים ללכת וללחוץ על מנהיגי המפלגות שלהם, ואז לא נצטרך להישען על סיעות ערביות אלא להפנות לחץ אדיר מכיוון הבוחרים אליהם על מנת שיישרו קו לצורך המטרות הלאומיות.

והקב"ה יאיר את עינינו במאור תורתו ונזכה בעזרת ה' לגאולה שלמה.

באדיבות נצח ישראל