פינדרוס: החרדים לא ישבו עם לפיד

ח"כ פינדרוס טען כי הבעיות הפוליטיות המונעות הקמת ממשלה הן אישיות ולא אידיאולוגיות. "מסכימים על רוב הדברים"

מיכל לוי , כ"ט בניסן תשפ"א

פינדרוס: החרדים לא ישבו עם לפיד-ערוץ 7
ח"כ יצחק פינדרוס
צילום: חזקי ברוך

ח"כ יצחק פינדרוס מסיעת יהדות התורה הדף כל אפשרות שיהדות התורה תשב עם יאיר לפיד בממשלה אחת.

"התשובה היא חד משמעית לא. אין לנו את הפריבילגיה להכנס לנישות אישיות. אנחנו מייצגים אידיאולוגיה, ציבור שיש לו עמדות ברורות וצרכים ברורים ואני לא רואה את חוק הגיור, או את הפסקת ההתגברות עוברת בממשלה כזאת. ממשלה כזאת לא תוכל לשמור על ערכי המשפחה ועוד ועוד. זה לא יקרה ולא משנה מה הנסיבות הפוליטיות", אמר בראיון לרדיו 'קול חי'.

לדברי פינדרוס, יש להפוך כל אבן ולהביא את גדעון סער לממשלת נתניהו. "אם לא יהיה איזה שהוא שינוי מהותי אנחנו כרגע במבוי סתום, לצערי הרב. אני חושב שראש הממשלה הוכיחו שהוא יודע לעשות עבודה יוצאת מן הכלל והביא את החיסונים לישראל.

"הבעיות הן אישיות, לא אידיאולוגיות. את אותו מאמץ ולחצים שנתניהו השקיע על מנכ"ל פייזר צריך להשקיע עכשיו להביא את אותם מפלגות מימין שמסרבות לשבת עם ביבי. אנחנו מסכימים על רוב הדברים. כולם שותפים למאמץ הזה, אבל בעשרים היום הקרובים צריך להפוך כל אבן כדי שזה יקרה".

פינדרוס התייחס לפרסום לפיו מישהו במפלגות החרדיות אמר לנתניהו 'יש לך שבוע, ואם לא תצליח נבדוק אפשרויות אחרות': "זה ספינים שלא היו ולא נבראו. אני לא חושב שיש אפשרות אחרת. התוצאות של הבחירות מאוד ברורות והבעיות האישיות יכולות להיפתר; בחירות זאת האפשרות האחרונה מבחינת כולם".

במהלך הראיון נשאל האם יתמכו באפשרות שמועמד אחר יעמדו בראשות הליכוד. "אנחנו לא יכולים לומר לליכוד את מי לשים בראשו. זה עניין של הליכוד".