ל"ג בעומר במירון
ל"ג בעומר במירון צילום: דוברות המשטרה

סאגת מירון והקורונה: ראשי הערים החרדיות נועדו היום (א') עם השר לביטחון פנים אמיר אוחנה שהבהיר כי הוא בעד פתיחת הר מירון בל"ג בעומר ללא הגבלות.

במפגש השתתפו ראשי הערים החרדיות, ישראל פרוש, מאיר רובינשטיין, אברהם רובינשטיין, יעקב גוטרמן, אליהו גפני, ללו זהר, יצחק רביץ, ודן כהן, רכסים עם השר לביטחון פנים אמיר אוחנה.

עוד השתתפו גם מנכ"ל המשרד לביטחון פנים ניצב בדימוס משה צ'יקו אדרי, יועץ השר לענייני חרדים ניצב בדימוס אריק יקואל, צוות לשכת השר ומארגני מעמד ההדלקה במירון יצחק מאיר ברים וישראל ורטהיימר.

בפתח הפגישה ציינו ראשי הערים לשבח את הקו שמוביל השר ובעזרת המפכ"ל החדש, לשיקום ושיפור הקשר בין הקהילה החרדית והמשטרה. ראשי הערים הבטיחו להמשיך ולתמוך בהתנהלות השוטפת והיומיומית של משטרת ישראל במגזר החרדי, מתוך תיאום הדדי.

ראשי הערים ציינו בפני השר את חשיבות העלייה למירון והסרת המגבלות, בפרט לאחר שרוב הציבור הישראלי חוסן בפני נגיף הקורונה, ובחסדי שמים, המגיפה נמצאת בדעיכה. ראשי הערים ביקשו את עזרת השר בהובלה של הנושא, לצורך איתור פתרון מלא שיאפשר את ההדלקה המסורתית כבעבר.

השר לביטחון פנים הסכים עם הדוברים והבטיח "להעלות את בקשתם בפני ראש הממשלה בנימין נתניהו עוד היום, כדי לייצר פיתרון מועיל שיאפשר לרבבות לציין את ל"ג בעומר בהתאם למסורת", כלשונו.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו