גלעד קריב
גלעד קריב צילום: Yonatan Sindel/Flash90

ח"כ גלעד קריב (מפלגת העבודה) מאשים את "הנהגת הימין בקק"ל" בביצוע מחטף שיאפשר לקק"ל לרכוש קרקעות ביהודה ושומרון ולפתח את ההתיישבות היהודית מעבר לקו הירוק.

קריב ששימש עד לאחרונה כמנכ"ל התנועה הרפורמית בישראל וכחבר הנהלת ההסתדרות הציונית העולמית, מוחה נגד הנהלת קרן קיימת לישראל שאישרה הצעת החלטה שתאפשר רכישת קרקעות ביו"ש, גם באזורים של "התנחלויות מבודדות".

קריב אמר כי מדובר ב"מחטף מסוכן בסוגיה בעלת השלכות מדיניות, דיפלומטיות וביטחוניות, וזאת בלי מיצוי הבדיקה המשפטית וללא הליך היוועצות עם גורמי ביטחון ומדיניות חוץ.

"העובדה כי מהלך זה נעשה מיד לאחר הבחירות וטרם הקמת ממשלה רק מחזקת את התחושה כי הנהגת קק"ל הנוכחית מבקשת להפוך את הארגון לזרוע ארוכה נוספת של מפעל ההתנחלויות. כוונה זו נתמכת גם על ידי העובדה שההחלטה שאושרה היום בהנהלה רחבה בהרבה מההצעה המקורית, והשינוי נעשה ככל הנראה בלחץ גורמי ימין והנהגת ההתנחלויות''.

ח"כ קריב הזהיר: ''אם ההחלטה תאושר בדירקטוריון קק"ל בשבועות הקרובים, זו תהיה פגיעה אנושה ביכולת של המוסדות הלאומיים לחבר בין הכוחות הציוניים בישראל ובתפוצות. אנו מצפים מהארגונים היהודיים הבינלאומיים המיוצגים בתנועה הציונית ובדירקטוריון הקק"ל לפעול לבלימת ההחלטה המסוכנת ולא להיוותר בעניין זה על הגדר.

''למוסדות הלאומיים תפקידים חשובים וגורליים בחברה הישראלית ובקהילות העם היהודי. אין מקום להפוך את המוסדות הלאומיים לשחקן נוסף במהלך השנוי במחלוקת של הרחבת מפעל ההתנחלויות", הוסיף קריב.

כאמור, הנהלת קרן קיימת לישראל (קק"ל) אישרה הצעת החלטה שתאפשר רכישת קרקעות ביהודה ושומרון, גם באזורים של יישובים מבודדים. בפברואר אישרה קק"ל את שינוי המדיניות כך שקק"ל תוכל לרכוש קרקעות ביהודה ושומרון.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו