כפר השילוח
כפר השילוחצילום: המערכת

מורת רוח רבה בשכונת סילוואן בירושלים המזרחית בעקבות כניסת מתיישבים יהודים לבתים שרכשו במקום הנתפסת בעיני התושבים כמערכה על האדמה.

נאסר אל-הדמי, העומד בראש ארגון למאבק בגירוש התושבים הפלסטינים, אמר בראיון לעיתון "פלסטין" של חמאס, כי המקרים של העברת בעלות בירושלים (לידי יהודים) אינה בגדר תופעה, אלא מקרים בודדים שאינם מאפיינים את החברה הפלסטינית השוללת אותם באופן מוחלט.

לדברי אל-הדמי, לאחר שפורסם דבר העברת הבעלות על בתים בשכונת סילוואן, המשפחות של המעורבים בעסקת הנדל"ן הודיעו על התנערותן מהאנשים שקשורים לעסקה.

הוא האשים את ישראל בניסיון לנצל את נקודות התורפה אצל תושבי ירושלים הערבים כדי לממש את יעדיו בתחום הרחבת ההתיישבות היהודית. לדבריו, "הכיבוש" לא חדל ממאמציו לאתר אנשים, שמספרם מועט, הנכונים לוותר על האדמה תמורת כסף.

מקרים מועטים אלה, אמר אל-הדמי, אינם פוגעים בתדמית ההירואית של העמידה האיתנה של התושבים הפלסטינים בציינו, כי בעלי חנויות בירושלים המזרחית דחו את כל הפיתויים והלחצים למכור את נכסיהם ל"כיבוש".

אל-הדמי הדגיש, כי המוכרים נכסי נדל"ן (ליהודים) זוכים ליחס של בוגדים בחברה הפלסטינית והוסיף, כי קיימת חשיבות רבה להקמת ועדות של תושבים שיילחמו במכירת הנדל"ן ל"כיבוש".