הטרדה. אילוסטרציה
הטרדה. אילוסטרציה צילום: ISTOCK

בית המשפט המחוזי מרכז הרשיע את הרב נתנאל דרעי בריבוי עבירות של מעשה סדום בקטין שטרם מלאו לו 16 שנה, מעשה סדום בקטין מעל גיל 16, מעשה מגונה בקטין שטרם מלאו לו 16 שנה, מעשה מגונה ועבירות מין נוספות שביצע ב- 3 תלמידים שלו, חלקן במשך מספר שנים, כשהיו בגילאים 13-17.

דרעי, רב ומנהיג קהילה בלוד, הודה בכתב האישום המתוקן במסגרת הסדר טיעון. דרעי הוא מנהל בית מדרש ומעביר לאנשי הקהילה וילדיהם שיעורי תורה. המתלוננים נמנים עם קהילתו של הנאשם. בבית המדרש קיים חדר בו העביר הנאשם שיעורי תורה, בין היתר, גם למתלוננים. מתוך חדר הלימוד ישנה גישה לחדר פנימי, אשר שימש את הנאשם למנוחה, ובו הייתה מיטה.

במהלך שיעורי התורה, בהזדמנויות שונות, ביצע הנאשם במתלוננים עבירות מין בחדר הפנימי, תוך שהוא מציין בפניהם כי קרבתם אליו תעניק להם מעמד גבוה וכי הוא עתיד לשדכם עם אחת מבנותיו.

המתלוננים ביצעו את כל דרישותיו של הנאשם, וזאת מתוך יראת כבוד ומפאת מעמדו הרם של הנאשם בעיניהם, משפחותיהם והקהילה כולה.

על פי הסדר הטיעון, יגזרו על הנאשם 6 שנים ו- 10 חודשי מאסר בפועל ופיצוי בסך 150,000 ש"ח שיחולק בין שלושת המתלוננים. בנוסף, הנאשם יכתוב מכתב התנצלות למתלוננים ומשפחותיהם.

הסדר הטיעון כלל שינויים קלים בלבד בעובדות כתב האישום ולא כלל שינוי בעבירות, ונחתם בהסכמת המתלוננים.

ראש העיר לוד יאיר רביבו: ''זהו יום עצוב מאוד לעיר ולקהילה הדתית שעדיין בהלם מהפרשה הקשה הזו. העירייה תלמד את פסק הדין ותפעל על מנת לטפל במה שדרוש ולוודא שתופעות פסולות כאלה לא יקרו יותר בעיר''.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו