רני רהב
רני רהב צילום: Yonatan Sindel/Flash90

איש העסקים רני רהב, יו"ר חברת רהב תקשורת ויח"צ, יפסיק את שירותי הדוברות ויח''צ שהעניק לאל על ב-30 השנים האחרונות.


במכתב לעובדי אל על כתב רהב: ''לאחר כ-30 שנה בתפקידי כדובר חברת אל על, במהלכן ליוויתי מקרוב, בשותפות אמיצה, יד ביד לאורך כל הדרך, את החברה, הנהלתה וכל עובדיה בארץ ובעולם, הגיע הזמן לומר שלום ותודה על הדרך המשותפת.

"חברת רהב תקשורת בראשותי ליוותה את חברת אל על באהבה ובמסירות רבה גם כשהייתה חברת סמך ממשלתית. היינו חלק מהגרעין שהביא את החברה להפרטה, בראשות היו"ר האגדי מיכאל לוי, והמשכנו מאז, מול שלל המנכ"לים, היו"רים וההנהלה, לשרת את החברה, עד עצם היום הזה. עשינו זאת ללא מורא ופחד, בתחושת הזדהות וגאווה לאומית: למדינת ישראל, לדגל ישראל, לחברה ולעובדיה המדהימים, שחוללו ניסים ונפלאות 365 ימים בשנה, 24/7''.

לדברי רהב, הקצב הגבוה של אל על תאם את הקצב של החברה בבעלותו, בסינרגיה מופלאה. ''כששתי חברות חולקות DNA משותף של עבודה ללא פשרות סביב השעון, יעילות, דיוק, מקצוענות, יצירתיות, חריצות, מסירות, הקרבה, הן יכולות לעוף יחד מעלה מעלה. והשמיים – הם אינם הגבול, כי אם המציאות, במסגרתה שברנו יחד בכל פעם מחדש שיאים חדשים של הצלחה.

''הצוות שלי ואני חיינו ונשמנו את אל על ביום ובליל, בשבתות ובחגים, לקחנו חלק פעיל בהצלחות מסחררות ובזמני משבר קשים וכואבים, עצרנו נשימתנו בכל נחיתת חירום ונשאנו עינינו השמימה בגאווה ובתקווה בכל הסכם שלום, בכל מבצע חילוץ שהשיב את בנינו ובנותינו הביתה. יחד השקנו לאורך השנים מטוסים מהחדישים בעולם, קלטנו והשקנו את צי מטוסי הדרימליינר, כולל קליטת מטוס ירושלים, נפרדנו מצי מטוסי הג'מבו, השקנו קווי תעופה חדשים עם שלל מדינות, ליווינו נשיאים, ראשי ממשלות ושועי עולם, עקבנו אחר טיסות החילוץ של עשרות אלפי ישראלים מכל נקודה ברחבי העולם בעקבות משבר הקורונה ובכלל, וכמובן ליווינו את טיסות השלום הראשונות לאחר כינון הסכמי השלום עם מצרים, ירדן, איחוד האמירויות ובחריין''.

רהב מדגיש כי הוא לא רואה בהפסקת ההתקשרות רגע של פרידה, "שמעתי את משק כנפיי ההיסטוריה והוא יהדהד בחיי לנצח. אל על לא מהווה רק גשר תחבורתי לעולם כי אם סמל לנוכחות לאומית ממשית ומתמשכת. דגל ישראל המתנוסס בגאון על מטוסיה מהווה את התזכורת התמידית לזיקה לאומית, שלא תינתק לעולם. למרות שהופרטה באופן מעשי לפני כמה שנים - ברוחה ובפועלה עדיין נותרו באל על הרוח הלאומית, הגאווה הישראלית והמחויבות למדינת ישראל ולאזרחיה''.

רהב סיפר כי בשנה האחרונה עבד למען אל על ללא כל תמורה, ''בשנה האחרונה, החל מאפריל 2020, לאור הקשיים הכלכליים אליהם נקלעה החברה בשל משבר הקורונה העולמי, החלטתי שאחרי כל השנים בהן ליוויתי את החברה בכל מצב, אני ממשיך לעשות זאת כרגיל גם עתה ונרתם 24/7, ללא תמורה. כך עשיתי במהלך השנה האחרונה ועד היום, שכן אני רואה בחברה חלק בלתי נפרד מאיתנו.

"אין לי ספק שהחברה הצליחה לשרוד, בין היתר גם בזכות היו"ר היוצא, אלי דפס, שלצערי נאלץ לפרוש בשל מחלה. אלי הוא דוגמא ומופת ליו"ר מופלא, אגדי, איש אל על בכל נימי נפשו, אשר תרם מזמנו, מרצו ונשמתו לחברה, ויחד עם ההנהלה ועובדיה - יצרו יש מאין והצליחו להרים את הראש מעל המים הסוערים, בתקווה שנגיע בקרוב לחוף מבטחים.

''בעלי החברה, הממשלה בעבר ומשפחת בורוביץ', בראשות דדי ותמי בורוביץ', עשו עבודת קודש למען אל על. הם הרחיבו את החברה, האמינו בה ורכשו עבורה את המטוסים הטובים בעולם. אל על היא חברה לאומית, אל על היא חברה עוצמתית, יש לה מטוסים חדשים, מבריקים ומהממים, כולי תקווה שהישראלים יחזרו לטוס בהם במהרה וירגישו שוב הכי בבית בעולם''.

בסיום מכתבו כתב רהב: ''אני מקווה שממשלת ישראל תעמוד בהתחייבותה כלפי החברה ותסייע לה, כפי שהצהירה בעבר. מדינה ללא חברת תעופה לאומית היא לא מדינה. למדינת ישראל מגיע חברה לאומית חזקה, שתשרת אותה בכל עת.

''אני מאחל מכל ליבי הצלחה גדולה לחברה בהמשך ומקווה שחברת אל על תצא במהרה, יחד עם מדינת ישראל, מחושך לאור, תמשיך לשמש גאווה לאומית, להוות את 'הלב הפועם' של מדינת ישראל בעולם כולו ותתגלה שוב בתפארתה, במעופה", הוסיף רני רהב.