דנון עם שגריר צרפת בישראל
דנון עם שגריר צרפת בישראלצילום: אורן כהן

יותר מ-60 שגרירי מדינות מכל רחבי העולם השתתפו הערב (א') בקבלת הפנים שערך שגריר ישראל באו"ם לשעבר דני דנון לקראת יום העצמאות ה-73 למדינת ישראל במלון הילטון בתל אביב.

מדובר באירוע הדיפלומטי הראשון הנערך בישראל ובעולם ללא ריחוק פיזי והוא עורר עניין רב בקרב השגרירים הזרים שהגיעו לחגוג ולציין את יום הולדתה של המדינה.

בין המשתתפים באירוע: שגרירי אוסטרליה, צרפת, גרמניה, ספרד, הונגריה, הודו, יפן, נורבגיה, פולין, אתיופיה, הונדורס וקזחסטן.

דני דנון, שגריר ישראל לשעבר באו"ם, בירך את השגרירים שעמדו מקרוב על הישגיה של ישראל בשנים האחרונות ועצם היותה המדינה המובילה את המאבק בקורונה והראשונה לחזור לשגרה לאחר המגיפה.

בנאומו התייחס דנון לסוגיה הבוערת בזירה הבינלאומית המעסיקה את ישראל בפרט ודיפלומטים בעולם כולה – הגרעין האיראני. "אנו מתייחסים בכל הרצינות לאיומים מצד אויבנו. אחת הפגישות הראשונות שקיימתי כשכיהנתי כשגריר באו"ם היתה עם אלי ויזל ז"ל. הוא אמר לי שכדאי לנו לשים לב יותר לאיומים של האויבים מאשר לסמוך על הבטחות של בעלות בריתנו".

"אם ארה"ב תחליט לחזור להסכם הגרעין הגרוע ב-2015 מבלי שייערכו בו כל התיקונים הנדרשים, ישראל תנקוט בכל הצעדים שתזדקק להם כדי להבטיח את האינטרסים שלה", הצהיר דנון.

שגריר צרפת בישראל, אריק דנון, בירך את ישראל לרגל יום העצמאות ואמר, "זה כבוד להשתתף באירוע הדיפלומטי הראשון בישראל אחרי הקורונה. אני מאחל למדינת ישראל ולכל הישראלים יום עצמאות שמח".

השגרירים שהשתתפו באירוע גם התרשמו מהדרך בה הופק במתווה התו הירוק וציינו כי ידווחו עליו לבכירי הממשל במדינותיהם כדי שיוכלו ללמוד מהאירוע - כדי לייצר אירועים דיפלומטיים נוספים בעתיד, עד היציאה המוחלטת מהנגיף. הם ציינו כי מדובר בקבלת הפנים הראשונה בה השתתפו מאז פרוץ מגיפת הקורונה.