מהיום: הגשת דו"ח שנתי למס הכנסה - גם באינטרנט

כל אזרח יוכל להגיש בקשות להחזר מס בצירוף מסמכים ישירות לאתר במקום להגיע לפקיד השומה. השינוי צפוי לחסוך עשרות מיליוני שקלים.

תגיות: מס הכנסה
ערוץ 7 , ל' בניסן תשפ"א

מהיום: הגשת דו"ח שנתי למס הכנסה - גם באינטרנט-ערוץ 7
מחשב
צילום: איסטוק

לא רק לרואי חשבון. עצמאים, עצמאים שהם גם שכירים או שכירים שעובדים ביותר מעבודה אחת - יכולים מעתה להגיש את הדו"ח השנתי להחזר מס הכנסה - באינטרנט. כך מדווח העיתון 'ישראל היום'.

עד היום היו אלה נדרשים לשדרו באתר אך גם להגיע למשרדי השומה כדי למסור אותו ידנית ממולא בכתב יד.

רשות המסים פתחה אתמול לראשונה מערכת הגשה מקוונת של הדו"ח השנתי ליחידים, לשנים ‭ 2019 ‬ ו-‭- 2020‬ תוך צירוף המסמכים הנלווים שנדרשים לאימות. בכך מתייתר הצורך להגיש פיזית את הדו"ח עם המסמכים במשרד השומה.

פתיחת המערכת משלימה את המהלך שהושק בנובמבר אשתקד. עד היום יכלו רק רואי חשבון ויועצי מס להגיש עבור לקוחותיהם דו"ח שנתי מקוון במה שמכונה "מערכת המייצגים".

הגשת דו"ח שנתי מקוון מלא מאפשרת לאזרח (או "הנישום", בשפה המקצועית של מס הכנסה) ליהנות מטיפול מהיר בדו"חות, קבלת החזרי מס במהירות וזמינות הגשה של ‭ .24/7‬ המערכת החדשה תאפשר שימוש יעיל במשאבי כוח אדם, זמן, אחסון, שינוע ועוד, הן למגישי הדו"חות והן לרשות.

לפי ההערכות, המערכת תחסוך עשרות מיליוני שקלים בשנה לקופת המדינה וכן עשרות מיליונים נוספים ליועצי מס ולרואי חשבון.

למי שמסתבך עם מילוי טפסים באתר, נציין שכעת המילוי באתר אינו חובה, וניתן יהיה בינתיים להמשיך ולהגיש כפי שנעשה עד כה, קרי הקלדה ושידור הדו"ח במחשב, הדפסתו והגשתו במשרדי מס הכנסה בצירוף הנספחים. נוסף על כך, המערכת החדשה תאפשר גם למי שאין להם תיק מתנהל במס הכנסה, להגיש בקשה מקוונת להחזר מס לאותן שנים.

בצד זאת, הודיעה רשות המסים על מתן ארכה להגשת הדו"חות השנתיים לעצמאים ולחברות ל-‭2020‬ עד ‭ 30‬ ביוני.

מנהל רשות המסים, ערן יעקב, אמר כי "הדו"ח המקוון הוא מהלך אחד מתוך תוכנית לקבלת שומות במיסוי מקרקעין תוך יום עבודה אחד ופיתוחו של אזור אישי לעסקים ולאזרחים".