נתניהו הרים ידיים, הלחץ על סער

נתניהו השתכנע שלסמוטריץ' אין שום כוונה לשנות את דעתו. מקורבי סמוטריץ': "הכשרת" עבאס רק תעזור לבנט להקים ממשלה עם לפיד.

ערוץ 7 , ל' בניסן תשפ"א

נתניהו הרים ידיים, הלחץ על סער-ערוץ 7
נתניהו וסמוטריץ'
צילום: דוברות

בכירים בליכוד טוענים הבוקר (שני) כי ראש הממשלה נתניהו הרים ידיים מהאפשרות לשכנע את בצלאל סמוטריץ' להסכים להקמת ממשלה בעזרת הימנעות של מפלגת רע"ם בראשות מנסור עבאס.

על פי הדיווח של זאב קם בכאן חדשות נתניהו השתכנע שלסמוטריץ' אין שום כוונה לשנות את דעתו אפילו שעות ספורות לפני תום המנדט שניתן לו להרכיב ממשלה.

לנוכח זאת מעוניינים בליכוד למקד בזמן הקרוב את הלחצים בגדעון סער וחברי מפלגת "תקווה חדשה", אף שהסיכוי להצלחה בכיוון זה אינו גבוה.

מקורבי סמוטריץ' טענו מנגד, על פי הדיווח, כי "הכשרת" עבאס רק תעזור ליו"ר ימינה נפתלי בנט להקים ממשלה עם יאיר לפיד.

עם זאת יש לציין, כי הדיווחים היוצאים בימים אלו מכל הכיוונים, מושפעים מניסיונן של המפלגות השונות לשפר עמדות במהלך תקופת המשא ומתן.

בתוך כך, גורמים בגוש הימין מתרעמים על "המשחק הכפול", כהגדרתם, של יו"ר ימינה, נפתלי בנט, וטוענים כי הוא מנסה להכשיל הקמת ממשלת ימין.

הגורמים אמרו בשיחה עם העיתון "ישראל היום": "למה לפעיל ממפלגת ימינה, שכמו שהם טוענים רוצה להקים ממשלה עם הימין, חשוב להפיץ קטע שאומר שהגוש השני הוא בכלל לא שמאל? זה נראה כמו הכנת הקרקע ללכת איתם ולטעון שלא מדובר בגוש שמאל. אחרת אין לזה הסבר אחר".

לדבריהם, "אם נפתלי בנט היה רוצה באמת להקים ממשלת ימין, הוא היה מודיע שזה או ממשלת ימין או בחירות חמישיות ואז כל הלחץ היה עובר אל סער, בני גנץ או אנשים אחרים. בנט לא רק שלא עוזר להקים ממשלה, הוא מנסה להכשיל הקמת ממשלת ימין".

בימינה מסרו בתגובה כי "גם אתמול נמשכו השיחות בין חברי הגוש בניסיון למצוא פתרונות אפשריים, אך ללא התקדמות".