תביעה: הופלו לרעה בשל גודל המשפחה

משפחה חרדית תובעת שתי סוכנויות בניו יורק המפקחות על הגרלות 'דיור בר השגה' בטענה כי המשפחה עם שישה ילדים "מתמודדת עם אפליה דתית"

מיכל לוי , ל' בניסן תשפ"א

תביעה: הופלו לרעה בשל גודל המשפחה-ערוץ 7
ברוקלין
צילום: רויטרס

משפחה חרדית תובעת שתי סוכנויות בניו יורק המפקחות על הגרלות 'דיור בר השגה' בטענה כי המשפחה עם שישה ילדים "מתמודדת עם אפליה דתית" כאשר נדחתה פעמיים בשל גודלה.

בתביעה בבית המשפט הפדרלי במנהטן, טוענת המשפחה כי התמודדה עם אפליה מצד שתי הגרלות דיור בר־השגה, כאשר הגישה בקשה לדירת שלושה חדרי שינה בלואר איסט סייד – מנהטן בשנת תשע"ז.

עורך דינה, ג'סטין קלטון, טען כי הם נדחו שוב ושוב "כי שני המבוגרים וששת ילדיהם הם יותר מדי בשביל משפחה אחת לדיור בר השגה". הוא הוסיף, "זה מאוד מרגיז, כפי שאתם יכולים לדמיין, לחשוב שאתם מופלים לרעה בגלל אורח חיים החרדי", אמר בראיון לסוכנות הידיעות AP שדיווחה על המקרה.

התובעים ציינו כי הם הופלו לרעה שלא כדין, "זו זכות יסוד במדינה לשמור על ערך מצוות הדת, במקביל לזכות לקבל דיור בר השגה. אף אחד לא צריך לבחור בין שתי הזכויות הבסיסיות האלה שכולם צריכים", אמר עו"ד קלטון.

"אנו מחויבים להליך הוגן ושוויוני במערכת הגרלת הדיור שלנו, ובוחנים את פרטי המקרה הזה", אמר דובר העיריה.

על פי התביעה, החלטות המבוססות על גודל המשפחה "השפיעו באופן לא פרופורציונאלי על אנשים יהודים אורתודוקסים על סמך אמונותיהם ועקרונותיהם הדתיים".