אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: איסטוק

הבנק הדיגיטלי הראשון שבבעלות פרופ’ אמנון שעשוע ובניהולו של גל בר דעה קיבל אתמול היתר עסקא מבית ההוראה ‘ברית פנחס’.

ההיתר ניתן ונחתם בביקור של הרב פנחס וינד והרב יצחק אורי מ’ברית פנחס’ במשרדי הבנק בת”א, במהלכו נפגשו עם צוות הנהלת הבנק ובהם עם המנכ”ל גל בר דעה ועם היו”ר שוקי אורן, בעבר החשב הכללי במשרד האוצר.

בעקבות חתימת ההיתר, יוכל הבנק הדיגיטלי הראשון להעמיד את שירותיו לקהל שומרי המצוות עם השקתו לציבור, ללא חשש.

הבנק החל במרץ האחרון תקופת הרצה במסגרתה החלו להיפתח חשבונות לקבוצה סגורה של לקוחות, במטרה להשיק את שירותי הבנק לציבור הרחב לקראת סוף 2021. נפתחה גם אפשרות לרישום מוקדם באתר הבנק.

לפחות עבור אזרחים דתיים, קבלת היתר העסקא הוא שלב חשוב בדרך להשקת הבנק לציבור הרחב ויצירת אלטרנטיבה שלמה למערכת הבנקאית המסורתית בישראל.

הבנק הדיגיטלי הוא בנק עצמאי, שקיבל רישיון מבנק ישראל בדצמבר 2019, יפעל ללא סניפים, באמצעות שילוב של טכנולוגיה מתקדמת ובנקאים אנושיים שיעניקו שירותים מסביב לשעון.

זאת, במטרה לייצר חווית שירות מותאמת אישית לכל לקוח, בלי להמתין דקות ארוכות על הקו או לחפש חניה לפגישה בסניף. תהליך פתיחת החשבון יהיה דיגיטלי לחלוטין, ללא צורך בנציג אנושי ועם אישור מיידי של מסגרת אשראי.

הבנק, הנמצא תחת פיקוח צמוד של הפיקוח על הבנקים בדומה ליתר הבנקים, יציע את כל השירותים הבנקאיים הקיימים היום במערכת הבנקאית ובכלל זה חשבון אישי, חשבון זוגי, הלוואות, פיקדונות, כרטיסי אשראי, ניירות ערך, ערבויות, הוראות קבע ומט”ח. משכנתאות יוצעו בהמשך.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו