ניצב בצד של שופטי בית המשפט העליון. עו"ד אבי חימי
ניצב בצד של שופטי בית המשפט העליון. עו"ד אבי חימיצילום: פלאש 90

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד אבי חימי, השתתף היום (שני) בטקס הפרידה מכבוד המשנה לנשיאת בית המשפט העליון, השופט חנן מלצר, שהתקיים בירושלים

ראש הלשכה חימי אמר בדבריו כי בפסקי הדין של השופט מלצר "ניכר זן חדש של אקטיביזם שיפוטי - אקטיביזם חברתי", וכי פסקי הדין שלו, בשורה ארוכה של נושאים, "מתובלים בראייה חברתית עמוקה המגשימה היטב את ההיגד שבית המשפט העליון הוא אכן מבצרו של החלש. כבוד השופט מלצר דאג לחלשים בחברה, לזכויותיהם ולכבודם, קידש את זכויות האדם ומצא קרן אור בכל אדם באשר הוא אדם", הוסיף עו"ד חימי.

חימי התייחס בדבריו למתקפות על בית המשפט והרשות השופטת בישראל ואמר כי לצערו, "השופט מלצר נפרד היום מבית משפט עליון המצוי תחת מתקפה מתמדת וחסרת תקדים. כך בית המשפט העליון וכך יתר מוסדות שלטון החוק אשר מותקפים, בין היתר על-ידי פוליטיקאים, והכל מתוך אסטרטגיה פוליטית ולעיתים אף פרסונלית".

"למרבה הצער חלק מהציבור מגבש עמדתו ביחס לאמון במוסדות שלטון החוק ובית המשפט העליון בראשם, מתוך אותה פריזמה, ואכן אנו עדים לירידה מתמדת ומדאיגה באמון שהציבור רוכש למערכת המשפט", אמר עו"ד חימי.

"אני מבקש להבטיח לך ולכם מעל במה זו שלשכת עורכי הדין, ואני בראשה, נעמוד איתן אל מול כל ניסיון להחליש את מערכת אכיפת החוק, את בתי המשפט ואת בית המשפט העליון בראשם", ציין עו"ד חימי.