עמוס תמם זוכה בפרס שחקן המשנה
עמוס תמם זוכה בפרס שחקן המשנה צילום: איציק בירן ואלירן אביטל

המנצחת הגדולה של טקס פרסי האקדמיה שנערך אתמול היא ללא ספק 'כאן' עם מספר שיא של 33 זכיות עבור התוכניות והסדרות ששודרו בשנה החולפת - המספר הגדול ביותר שהיה אי פעם בתחרות האקדמיה.

לצורך השוואה, גוף התקשורת שהסתפק במקום השני היה 'קשת', והיא עשתה זאת עם 7 זכיות.

אז איך התחלקו שלושים ושלושת הפרסים של כאן? הסדרה 'חזרות', שעלתה לאחרונה לכותרות בעקבות פרשת דריגס שנעדר מהטקס, זכתה בלא פחות משמונה פרסים: שחקן ושחקנית המשנה והשחקנית ראשית, תסריט, בימוי, עריכת תמונה, ליהוק ופרס הסדרה הדרמה הקומית הטובה ביותר.

'לבנון- גבולות הדם' גרפה 6 פרסים: עריכה, תחקיר, בימוי, הקלטה, צילום ובפרס החשוב- סדרת התעודה הטובה ביותר. 'מנייאכ' שזכתה בפרס הדרמה הטובה ביותר, זכתה גם בפרס שחקן הראשי (שלום אסייג) ושחקן המשנה (עמוס תמם), תסריט ובימוי - ארבעה בסך הכל. 'טהרן' גם היא עם ארבעה פרסים, בהם פרס השחקנית הראשית (ניב סולטן) ושעת נעילה עם שלושה.

בנוסף, בפרס קומדיית המצבים זכתה "קופה ראשית", בתוכנית האקטואליה זכתה "מהצד השני", בפרס תוכנית האירוח זכתה "פגישה עם רוני קובן", בקטגוריית השעשועים זכתה "המרדף", ובפרס הסדרה העובדתית זכתה "סליחה על השאלה" בערבית. בקטגוריית סדרת הבידור זכתה "הלילה עם לוסי וגורי" ובתסריט תוכנית הסאטירה זכתה "היהודים באים".

קשת 12 כאמור הסתפקה בשבעה פרסים, ובהם: תכנית דוקו - ריאליטי על חתונה ממבט ראשון, תכנית מציאות ריאליטי על מאסטר שף, תכנית סאטירה ומערכונים על ארץ נהדרת ותכנית תחקירים על עובדה.

הטקס המלא, כפי ששודר אמש: