עיתונאי פלסטיני: בנט עושה לנו את מה שאייכמן עשה ליהודים

מנחה הטלוויזיה של הרשות הפלסטינית: מה שעשה אייכמן ליהודים באוסטריה, הם עושים - נפתלי בנט עושה לנו בדיוק. בנט הגיב: ״הרשות הפלסטינית שמחבקת מחבלים לא יכולה להטיף מוסר בענייני השואה״.

ערוץ 7 , ל' בניסן תשפ"א

מנחה הטלוויזיה הרשמית של הרשות הפלסטינית, נאסר אל־לחאם, השווה את יו"ר ימינה נפתלי בנט לצורר הגרמני אדולף אייכמן. דבריו תורגמו על ידי מכון "מבט לתקשורת הפלסטינית".

''כך הנאציזם עשה ליהודים, הם כתבו להם 'צאו'; כעת הארגוניים הטרוריסטים היהודים כותבים בדיוק לערבים, 'תג מחיר', 'צאו'. מה שהיטלר עשה להם, הם עושים לפלסטינים ככתבו וכלשונו. מה שעשה אייכמן ליהודים באוסטריה, הם עושים- נפתלי בנט עושה לנו בדיוק. הם שכפלו את החוויה", אמר אל לאחם.

נאסר אל-לחאם הוא גם העורך הראשי של סוכנות הידיעות הפלסטינית העצמאית מען. בתכנית טלוויזיה זו של הרש"פ, "מהארכיון הישראלי," סוקר אל-לחאם פרקים מסדרת הטלוויזיה הישראלית "עמוד האש" משנת 1981, תוך מתן פירוש - ופרשנות שגויה - לאירועים מנקודת מבט פלסטינית.

בנט הגיב: ״הרשות הפלסטינית שמחבקת מחבלים לא יכולה להטיף מוסר בענייני השואה. אני מציע לטלוויזיה הפלסטינית לחדול מהכחשת שואה וללמד את חלקו של מנהיגם השייח חאג' אמין אל חוסייני, בתמיכתו הנלהבת בנאצים״.

״הרשות הפלסטינית שמחבקת, מהללת ומממנת רוצחי יהודים לא יכולה להטיף לאף אחד בעולם על טרור ואלימות ובוודאי שלא לעשות שימוש מניפולטיבי בשואה נגד מדינת ישראל.

''אני מציע לטלוויזיה הרשמית הפלסטינית לחדול מעיסוק בהכחשת שואה וללמד את ההיסטוריה הקשה של מלחמת העולם השנייה ואת חלקו של מנהיג הפלסטינים, בימים ההם, השייח חאג' אמין אל חוסייני, בתמיכתו הנלהבת בנאצים. לא אקבל מהם הטפות מוסר בענייני השואה. שיתביישו״, הוסיף יו"ר ימינה.