צפו: הנשיא ריבלין עם חיילי הנח"ל

נשיא המדינה סייר בבסיס האימונים החטיבתי של הנח"ל, שוחח עם חיילים בהכשרה ואיחל להם חג עצמאות שמח

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ל' בניסן תשפ"א

צפו: הנשיא ריבלין עם חיילי הנח"ל-ערוץ 7
הנשיא ריבלין
צילום: חיים צח לע"מ

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין סייר היום בבסיס האימונים של חטיבת הנח"ל בתל ערד שבדרום.

הנשיא קיבל סקירה ממפקד החטיבה אלוף-משנה ישראל שומר, על המשימות המוטלות על החטיבה, אופיה וחייליה, וסייר במתקן האימונים החדשני. לאחר מכן נפגש הנשיא עם טירוני החטיבה הנמצאים בתקופת ההכשרה שלהם בבסיס ושוחח עימם.

"יקיריי אתם עוד חוליה בשרשרת הדורות. שרשרת מגיני הארץ. שרשרת 'הנוער החלוצי הלוחם' שלנו, טובי בנינו", אמר הנשיא בדבריו לחיילים והוסיף, "אנחנו כל כך גאים בכם, ומעריכים את ההקרבה, את הנחישות ואת אהבת המדינה שלכם".

הנשיא הודה לחיילים על מסירותם ואמר "צה"ל הוא צבא מקצועי ומעולה המגן על גבולותינו ואזרחינו ללא פשרות ואתם מתאמנים כדי שתוכלו לשמור עלינו. אין לי ספק שתעשו זאת על הצורה הטובה והמקצועית ביותר. כשאתם שומרים עלינו, אל תשכחו לשמור גם על עצמכם", ביקש הנשיא מהחיילים ואיחל חג עצמאות שמח.

בין החיילים עימם שוחח הנשיא היה גם אלי וייס, שסיפר, "עליתי מניו יורק לארץ ביולי וידעתי מראש שאני רוצה להגיע לנח"ל, מבחינתי זו ציונות". עוד סיפרו לנשיא על הגעתם לחטיבה, חיילים שהחלו את שירותם לפני כשבועיים מקרית ים, כפר הרוא"ה וקבוצת יבנה, "רציתי להגיע לכאן, כל החבר'ה שלי מהנח"ל והיה לי ברור שאעשה מה שצריך כדי להגיע לכאן", סיפר אלי מבאר שבע.

מח״ט נח״ל, אלוף-משנה ישראל שומר אמר באירוע, "בחטיבת הנח״ל משרתים חיילים, קצינים ונגדים מכל קשת החברה הישראלית, עם ישראל במיטבו. אנו עושים הכל על מנת להכין את החיילים והמפקדים לשעת פקודה, ללחימה מותאמת, קטלנית וכזו המשלבת את איכות אנשינו עם התקדמות היכולות של צה״ל בכל התחומים. קיבלנו את הזכות לעמוד על המשמר, זה התור שלנו להגן ואנו גאים לבצע את המשימה".