סמוטריץ' לישראל כ"ץ: פגיעה בעולם הישיבות בניגוד לסיכומים

יו"ר מפלגת הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' שיגר מכתב לשר האוצר ישראל כץ ודרש עמידה בסיכומים שהתקבלו בעת העברת התקציב ההמשכי.

ערוץ 7 , ל' בניסן תשפ"א

סמוטריץ' לישראל כ"ץ: פגיעה בעולם הישיבות בניגוד לסיכומים-ערוץ 7
בצלאל סמוטריץ'
צילום: Miriam Alster/FLASH90

יו"ר מפלגת הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' שלח היום (שני) מכתב לשר האוצר ח"כ ישראל כץ ודרש עמידה בסיכומים שהתקבלו בעת העברת התקציב ההמשכי.

"אבקשך, להנחות באופן מיידי על העלאת ערך הנקודה כפי שסוכם, על השלמת הסכום לחודש זה באופן מידי ועל מניעת הפגיעה המתמשכת בישיבות ובכוללים. למותר לציין את חשיבות העמידה בסיכומים בין הממשלה לכנסת ולוועדת הכספים ואת השלכות הפרת סיכומים כאלה להמשך האמון ושיתוף הפעולה", כתב סמוטריץ'.

המכתב המלא:

לכבוד
ח"כ ישראל כץ
שר האוצר

הנדון: פגיעה בתקציב הישיבות בניגוד לסיכום בעת אישור התקציב ההמשכי

כפי שבוודאי זכור לך היטב, במהלך הדיונים בוועדת הכספים לאישור התקציב ההמשכי לשנת 2021 למניינם, סיכמנו – אתה, אני ויו"ר וועדת הכספים, ובנוכחות אנשי אגף התקציבים והחשב הכללי, כי תקציב הישיבות לא יפגע וערך הנקודה יעמוד על כ- 350 ש"ח למשך חצי שנה.

לאור פניות מנהלי מוסדות רבים, הופתעתי לגלות כי משרד האוצר לא עומד בסיכום, וכי ערך הנקודה עומד החודש על 280 ש"ח. לשיטתו של המשרד ההסדר האמור הינו לשלושת החודשים הראשונים של השנה בלבד ולא מעבר לכך.

ירידה של 70 ש"ח בערך הנקודה מהווה פגיעה משמעותית בישיבות ובלומדי התורה, ומנוגד לסיכומים מפורשים.

אבקשך, להנחות באופן מיידי על העלאת ערך הנקודה כפי שסוכם, על השלמת הסכום לחודש זה באופן מידי ועל מניעת הפגיעה המתמשכת בישיבות ובכוללים. למותר לציין את חשיבות העמידה בסיכומים בין הממשלה לכנסת ולוועדת הכספים ואת השלכות הפרת סיכומים כאלה להמשך האמון ושיתוף הפעולה.

בכבוד רב,
ח"כ בצלאל סמוטריץ'
יו"ר הציונות הדתית

העתק:
ח"כ משה גפני – יו"ר ועדת הכספים