בלי קפסולות: זמן קיץ בישיבות נפתח

בהתרגשות רבה שמחו בישיבות הגבוהות, ההסדר והמדרשות לפתוח את זמן קיץ תשפ"א. ההתרגשות הרבה באה במיוחד לאור פירוק הקפסולות והחזרה ללימוד כולם יחד בבית המדרש.

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , ל' בניסן תשפ"א

בלי קפסולות: זמן קיץ בישיבות נפתח-ערוץ 7
מורידים את הקפסולות בישיבת ירוחם
צילום: ישיבת ירוחם מבית איגוד ישיבות ההסדר

בישיבות הגבוהות, ההסדר והמדרשות שמחו לפתוח היום (שני) את "זמן קיץ" ה'תשפ"א, לאחר שנת קורונה מאתגרת ולא פשוטה.

בשנה האחרונה למדו התלמידים תחת מתווה קפסולות מחמיר, כשהם שוהים בישיבות לתקופות ממושכות ומבצעים בדיקות קורונה רבות.

ההתרגשות הרבה הייתה ניכרת היום על התלמידים שלאור מבצע החיסונים יכלו להוריד את הקפסולות ולחזור לבית מדרש בקבוצות גדולות של עד 500 תלמידים.

הרב יהונתן גלינסקי, חבר כולל דיינות בישיבה הגבוהה בבית אל, התרגש לחזור ללמוד יחד עם החבורים הצעירים. "בחסדי ה' איזו שמחה", אמר. "חזרנו אחרי שנה שלימה לבית המדרש עם הבחורים והאברכים ביחד".

רמ"ט איגוד ישיבות ההסדר אורי פינסקי: "למרות השנה המאתגרת שעברה על כולנו, הצלחנו בישיבות ההסדר להמשיך כמה שרק היה ניתן את סדר הלימוד הרציף. כעת, בזכות ההירתמות של התלמידים ללכת ולהתחסן ובזכות הירידה בתחלואה, אנחנו יכולים לחזור ללימוד הסדיר בבתי המדרש כפי שהיה עד פרוץ המגיפה".

כפי שפורסם, לקראת תחילת 'זמן קיץ', בישיבות ובמדרשות התעדכן מתווה הישיבות לאור אחוזי ההתחסנות הגבוהים במדינת ישראל בכלל ובקרב בני הישיבות בפרט.

זמן קיץ תשפ"א בישיבה הגבוהה בבית אל
צילום: אריה מינקוב

בזמן הקיץ הנוכחי, מוסד לימודים שבו למעלה מ-90% של מחוסנים יוכל לפעול על פי 'התו הירוק' למוסדות: ללא קפסולות ובקבוצות של עד 500 איש. בשונה ממתווה הלימוד בישיבות בשנה האחרונה, מעתה מוסד המחזיק בתו ירוק יוכל לאפשר לתלמידיו להיכנס ולצאת ממנו בכל עת שירצו.

פתיחת זמן קיץ תש"פ בזום. ארכיון
צילום: ישיבת ירוחם מבית איגוד ישיבות ההסדר

ישיבות שבהן לא נמצאו למעלה מ-90% של מחוסנים, יצטרכו להמשיך להתנהל על פי מתווה הישיבות הישן, הכולל לימוד ושהייה בקפסולות והגבלת יציאה ממוסד הלימודים.

פתיחת זמן קיץ תשפ"א
צילום: ישיבת ירוחם מבית איגוד ישיבות ההסדר