הרש"פ: "המתנחלים החלוצים של המפעל הציוני"

משרד החוץ הפלסטיני מוחה על השתיקה הקהילה הבינלאומית על "ההתקפות המשותפות" של צה"ל והמתנחלים נגד פלסטינים.

תגיות: פלסטינים
דלית הלוי - ערוץ 7 , ל' בניסן תשפ"א

הרש"פ: "המתנחלים החלוצים של המפעל הציוני"-ערוץ 7
אבו מאזן ברמאללה
Flash90

הרשות הפלסטינית מאשימה את הקהילה הבינלאומית בהתרשלות המעודדת את "הכיבוש והמתנחלים" לבצע התקפות משותפות וגלויות נגד התושבים הפלסטינים ורכושם.

בהודעה שפרסם (שני) משרד החוץ הפלסטיני נאמר, כי בתקופה האחרונה חזרו ונישנו התקפות משותפות של "כוחות הכיבוש המלווים במספר מתנחלים" נגד תושבים פלסטינים, כפי שאירע באזור הישוב בית אומר, בו אולץ סמיר עבדאללה אל-סליבי ומשפחתו לעזוב את אדמתם הצמודה להתנחלות כרמי צור ונהרסה חממה.

פעולות דומות, ציין משרד החוץ הפלסטיני, בוצעו גם באזור מעיין תל אל-סולטאן מצפון ליריחו, סבסטיה ועוד ותכליתן להביא לגירוש התושבים הפלסטינים.

משרד החוץ הפלסטיני גינה את גניבת הקרקעות והפגיעה בנוכחות הפלסטינית בכל שטחי סי באיו"ש כחלק מהמדיניות הישראלית החותרת ליצור עומק אסטרטגי להתנחלויות.

"ההתקפות המשותפות נגד התושבים הפלסטינים היא הוכחה מוחצת שישראל היא מדינת המתנחלים וממשלתה מיישמת באופן רשמי מדיניות התנחלות קולוניאליסטית", נכתב בהודעת משרד החוץ הפלסטיני. "תמונת המצב ממחיש מחדש שהמתנחלים הם החלוצים של המפעל הציוני הקולוניאליסטי באדמת מדינת פלסטין והחלוצים של משטר ההפרדה הגזעני המאומץ רשמית ע"י ממשלת ישראל".