איום בתביעה נגד העיתונאי החרדי ישכר זלמנוביץ'

מנכ"ל מרכז המקומות הקדושים יוסי שווינגר דורש התנצלות ופיצוי 100,000 ש"ח מכתב "קול ברמה" ישכר זלמנוביץ' שטען כי שווינגר ביקש להגביל את ההילולה במירון.

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , ל' בניסן תשפ"א

איום בתביעה נגד העיתונאי החרדי ישכר זלמנוביץ'-ערוץ 7
ישכר זלמנוביץ'
צילום: באדיבות המצולם

מנכ"ל המרכז הארצי לפיתוח המקומות הקדושים, יוסי (יוסף) שווינגר, דורש מעיתונאי "קול ברמה" להתנצל על ציוץ שפרסם בטוויטר בנוגע להילולת ל"ג בעומר במירון.

העיתונאי ישכר זלמנוביץ' סיפר בחשבון הטוויטר שלו כי שווינגר דרש להגביל את הכניסה למירון ביום ההילולה. "ובכן, אם הציבור החסידי שואל מי דאג להגביל את המשתתפים בהדלקות במירון", כתב, "על פי המידע שבידי יוסי שווינגר מנכ"ל המקומות הקדושים דרש היום שהכניסה לכל מתחם הדלקה תוגבל ל-700-1000 איש בלבד, כאשר דווקא המשטרה היא זו שאמרה שהמתווה אינו ישים".

עורכי דינו של שווינגר שיגרו לזלמנוביץ' מכתב עם דרישה להתנצלות ולפיצוי בגובה מאות אלפי שקלים בעקבות הציוץ.

"האמור בפרסום הינו חסר כל שחר ומהווה לשון הרע מובהק כלפי מרשי", נכתב. "יתרה מכך, הפרסום גורם נזק ממשי למרשי ועלול לחשוף את מרשי לפגיעות מילוליות ואף פיזיות מצד גורמים שונים אשר עלולים להאמין לדברי הבלע שפרסמת ואשר תוכן הדברים נראה בעיניהם לצנינים, וזאת בלשון המעטה".

"בחרת בזדון ובכוונת מכוון לפרסם דברים אלה מתוך ידיעה והבנה באשר לנזק הצפוי למרשיי מן הפרסום, אשר איננו נכון בעליל ואשר הוכחש נמרצות על ידי מרשי. פרסום זה גרם וגורם פגיעה קשה מאוד במרשיי", הוסיפו במכתב ההתראה.

עורכי הדין של המרכז הארצי לפיתוח המקומות הקדושים ושל שווינגר דרשו מזלמנוביץ' להסיר את הפרסום, להתנצל, ולשלם פיצויים בגובה 200 אלף ש''ח.

ישכר זלמנוביץ' מסר לערוץ 7: "אני אשמח להגיע לבית המשפט יחד עם מר שוינגר ולהוכיח שהפרסום שלי הוא אמת לאמיתה".