ווילבקין הערב מול ירושלים. לא התקשה לנצח
ווילבקין הערב מול ירושלים. לא התקשה לנצח צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

זו שחוזרת לעצמה וזו שממשיכה להתדרדר. לא כך קיוו שתי הקבוצות הגדולות של הכדורסל הישראלי להיות בשלב זה של העונה - מאוכזבות, מלקקות את הפצעים מהדחות באירופה ופרידות ובעיקר שבורות מנטלית ומקצועית.

למעשה, שתי הקבוצות הן הנפגעות הגדולות ביותר בכדורסל הישראלי מנגיף הקורונה כלשתיהן נגנז החלום האירופי בעקבות התפרצות הנגיף אשתקד. אך בעוד התל אביבים יכולים להתנחם במפעל הגביע ובאליפות הליגה שזכו אשתקד, בהפועל הדברים נראים אחרת לגמרי.

האדומים מהבירה שעוד ניצחו את היריבה המושבעת מת"א בעונה שעברה באולמם הביתי, רגע לפני התפרצות הקורונה, לא חזרו לעצמם מאז.

המאמן שלהם בשלוש השנים האחרונות עודד קטש עזב לפנאתינייקוס, מאמן שני בדמותו של אדומייטיס שהגיע בקול תרועה רמה הודח מכל המפעלים האפשריים ועזב לאחר שלושה חודשים ואל המשחק הערב (שני) עלו הירושלמים עם עוזר המאמן יונתן אלון על תקן המאמן הראשי והשלישי שלהם העונה לאחר הפסד הליגה הכי גדול שלהם מזה למעלה מעשור במחזור שעבר.

וכך זה גם נראה. ריצת 12:0 של האורחים התל אביבים כבר ברבע הראשון פתחה פער גדול ממנו ירושלים על שלל קשייה המנטליים והמקצועיים לא הצליחה לחזור, כשלמעשה התל אביבים ניצחו בכל אחד מהרבעים במשחק הערב ביניהן ובסיום עמדה התוצאה על 100:76, במשחק שעד לא מזמן נחשב לקלאסיקו של הכדורסל הישראלי והפגיש בין שתי הקבוצות הטובות ביותר בארץ.

מכבי שסיימה בשבוע שעבר עונת יורוליג מאכזבת במקום ה-13, מתאוששת על חשבון היריבה מהבירה. ירושלים? זו חייבת זעזוע גם בסגל השחקנים בכדי להשאיר לעצמה סיכוי להיאבק על תואר אליפות עוד העונה. בינתיים היא רק הולכת ומתדרדרת עוד קצת בטבלת הליגה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו