מהומות אחרי הרג העצור ג'ורג' פלויד
מהומות אחרי הרג העצור ג'ורג' פלוידצילום: רויטרס

מינסוטה בוערת. בזמן משפטו של דרק שובין, השוטר שמחץ למוות בברכו את ג'ורג' פלויד ב-25 במאי שנה שעברה במיניאפוליס שבמינסוטה, שוב שוטר גרם למוות של בחור צעיר שחור במינסוטה שבארצות הברית.

הפעם מדובר בדונטה רייט, צעיר שחור בן 20 שנהרג ביום ראשון בלילה אחרי ששוטר ירה בו במהלך מעצר משטרתי. מהמשטרה נמסר שהירי היה בטעות ושהשוטר ניסה לירות באקדח סרק ולא באקדח האמיתי במאבק שלו עם רייט, בניסיון לעצור אותו, אך את האנשים הרבים במינסוטה, זה לא מרגיע כי אם להפך.

בעקבות תקרית הירי והרצח הנוסף של צעיר על ידי שוטר, הוצתו מהומות ענק במינסוטה.

בינתיים הודיעו שלוש קבוצות הספורט של מינסוטה, מענפי הבייסבול, הכדורסל וההוקי כי משחקיהן הביתיים ידחו, זאת לאור הזדהות עם המוחים על יחס המשטרה כלפיהם.

"מתוך כבוד לאירועים הטרגיים שאירעו בברוקלין סנטר, ובעקבות אירועים נוספים שהתפתחו, החלטנו שלטובת האוהדים, המאמנים והשחקנים הדבר הנכון יהיה לדחות את המשחק", נמסר מהטווינס המשחקת ב-MLB, ליגת הבייסבול המקצוענית של ארצות הברית שהיו אמורים לארח את בוסטון רד סוקס.

קבוצת הכדורסל של העיר, מינסוטה טימברוולס המשחקת בליגת ה-NBA הודיעה גם היא על דחיית משחקה מול ברוקלין נטס, כמו גם מינסוטה ויילד מליגת ה-NHL, ליגת ההוקי האמריקאי שהיו אמורים לשחק מול סיינט לואיס בלוז.