ח"כ גלעד קריב גרם למהומה בכותל

הח"כ הטרי מטעם מפלגת העבודה הכניס ספר תורה עבור נשות הכותל כדי שיתפללו במקום ודרש שלא ייערך חיפוש בתיקו בשל חסינותו.

ערוץ 7 , א' באייר תשפ"א

ח"כ גלעד קריב ממפלגת העבודה גרם הבוקר (שלישי) למהומה בכותל כשניסה להיכנס למתחם כשהוא מחביא בתיקו ספר תורה שיועד לנשות הכותל, בניגוד לנהלים ולתקנות במקום.

כמדי חודש, אל מול תפילת ראש חודש חגיגית שהתקיימה ברחבת הכותל המערבי בהשתתפות מאות מתפללים ומתפללות הגיעו גם קומץ נשים מארגון 'נשות הכותל'.

הפעם הצטרף אליהן ח"כ קריב ובתואנה שאין לבדוק את תיקו בשל העובדה שיש לו חסינות פרלמנטרית ניסה להכניס את ספר התורה לקבוצת הנשים. ח"כ הרפורמי גלעד קריב, מנסה לנצל את חסינותו הפרלמנטרית כדי לעבור על הנהלים במקום ולפגוע בקדושת הכותל ובמתפללים והמתפללות במקום.

לאחר עימותים במקום, הצליחו נשות הכותל לקרוא בתורה בספר שהביא עמו ח"כ קריב, "הניצחון שלנו לקרוא בכותל בתורה, ערב יום העצמאות ה-73 למדינת ישראל הוא ניצחון הסובלנות והשפיות על הקיצוניות, ההסתה וההדרה - הניצחון של כלל עם ישראל. נמשיך להגיע לכותל המערבי מידי חודש בחודשו ולהיאבק על זכות התפילה לכל יהודייה ויהודי", אמרה יוכי רפפורט, מנכ״לית נשות הכותל.

חבר הכנסת קריב אמר הבוקר "יחד עם נשות הכותל, ובתמיכת רוב הציבור הישראלי ומיליוני יהודים ברחבי העולם. אנו נמשיך להיאבק על הזכות של כל הזרמים והקהילות בעם היהודי להתפלל כמנהגן בכותל המערבי".

"אני גאה להשתמש בחסינות שלי על מנת לשאת את ספר התורה של נשות הכותל, ומתבייש בכך שרשויות שלטון בישראל עסוקות בניסיון להחרים ספרי תורה ולמנוע מנשים להתפלל ולקרוא בתורה כמנהגן. גם הבוקר חשוב להזכיר - ישנו צד אחד שהסכים לפשרת הכותל ההיסטורית וצד שני של רב הכותל, המפלגות החרדיות והרבנות הראשית שסיכלו את הפשרה ההיסטורית", הוסיף.

אורן הניג מ'מרכז ליב"ה' מסר בתגובה לאירועים, "חבל מאוד שח"כ קריב מהתנועה הרפורמית מנצל את חסינותו כדי לעבור על החוק ולפגוע באלפי המתפללים והמתפללות שפוקדים את הכותל, רק בשביל לייצר פרובוקציה זולה עבור קבוצת נשים קיצוניות וקיקיונית שכבר 30 שנה לא מצליחה לזכות לאהדה ציבורית ונשארת בכמות המספרית המצומצמת שלהן".

"אנו מקווים שגם נבחרי הציבור יתעוררו וישימו סוף לפארסה הזו וישמרו על הכותל בקדושתו ושלמותו", הוסיף הוניג.