קורס צוללן בשייטת 7
קורס צוללן בשייטת 7 צילום: דובר צה"ל

לפי מקורות זרים כמובן, בימים האחרונים ביצעה מדינת ישראל מספר מבצעים נועזים מעבר לים במדינות אויב. 

לוחמי צה"ל שהגיעו דרך הים עד ספינה איראנית אסטרטגית ופגעו בה בצורה משמעותית וכן לוחמי מוסד שפגעו בעומק מתקן הגרעין האיראני ועיכבו את העשרת האורניום לחודשים רבים.

פעולות אלו מצטרפות לפעולות חשאיות רבות נוספות המתרחשות מידי שבוע ושאינן מגיעות לכותרות.

אנו אוהבים להתרפק ובצדק על לוחמינו בעבר, על התעוזה של לוחמי המחתרות, גבורת הלוחמים ביחידה 101, ומסירות הנפש של חיילי צה"ל במלחמות ישראל במעל 70 שנות תקומת מדינתינו.

הסיפורים, הצל״שים ותחקירי הקרב מעמידים אותנו המומים מול עוצמת רוחם של בני ובנות האומה הישראלית על מסירות נפשם למען המדינה.

מנגד, אנו לעיתים נוטים לחבוט ולבקר את ילדי הדור שלנו, אלה שעסוקים לכאורה במימוש עצמי בקריירה ופחות במדינה, ילדי שמנת שמעדיפים לאכול המבורגר בקריה מאשר מנת קרב בצאלים, לעלות סטורי לאינסטגרם ולא לנווט בהרי יהודה.

הפעולות האחרונות מעידות בפנינו ומזכירות לנו שהרוח לא פסקה. שגם היום גדל במדינת ישראל דור שמה שמניע אותו הוא אידיאלים ומחוייבות לעם ישראל. 

גם היום יש לוחמים שמנשרים קלו ואריות גברו, אזרחים נאמנים למדינה שמוכנים כל יום וכל דקה לקחת את הנשק ביד ולמסור את נפשם על הגנת העם והארץ.

התעוזה והתחכום של אנשי קהילת המודיעין משתכללים וחוצים את גבול הדימיון האנושי. בנינו ובנותינו שקמים כל בוקר בשאלה איך אעשה טוב למדינה ולעם ישראל. איך אשמור ואגן גם במחיר חיי על כל רגב ורגב של אדמת המולדת.

השנה כשנעמוד בדמע בין קברי אהובינו בהר הרצל ובבתי הקברות הצבאיים ברחבי הארץ - נצדיע להם על מסירותם וגבורת רוחם. ובשקט נלחש להם שגדל פה דור עם אותה רוח מיוחדת, שהלוחמים שינקו את מורשת הקרב שלהם ממשיכים עם הנשק לרוץ לעבר אותה מטרה- תקומת עם ישראל בארצו.

נספר להם שאנו כבר ניצחנו, שלפיד העז, הגבורה והאמונה עובר מדור לדור.

יהודה ולד הוא מנכ״ל מפלגת הציונות הדתית

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו