דין מירון כדין הר הבית, האמנם?

העולים המעטים יחסית הפוקדים את הר הבית בשנים האחרונות שינו את המצב בהר לבלי היכר.

מיכאל פואה , א' באייר תשפ"א

דין מירון כדין הר הבית, האמנם?-ערוץ 7
מיכאל פואה
צילום: באדיבות המצולם

בימים אלו זועקים נציגים שונים של ציבור העולים לקבר הרשב"י במירון על אפלייתם מול העולים להר הבית.

הם כמובן לא משווים את עצמם ליהודים העולים להר אשר זכיותיהם נשללות בדרך קבע על ידי ממשלת ישראל, אלא למוסלמים העולים לטענתם בהמוניהם להר בצום הרמאדן.

כאנשים מאמינים מקובלים אנו שכאשר מגיע מגיפה או כל צרה אחרת זה הזמן שראוי להתבונן ולבחון את מעשינו, ולנסות ולהבין מה עלינו לשפר ולתקן. במשך שנים אני רואה את העלייה ההמונית לקבר הרשב"י ומייחל ומתפלל ש-ה' יפקח את עיני העולים ויזכיר להם שהמקום היחיד בעולם בו בחר ה' לראות אותנו ולהיראות לנו הוא בהר הבית במקום במקדש.

תפילה זו נשאתי בליבי ובשיח חברים מקשיבים, היות והרגשתי שהיא בבחינת דברים שהמצווה היא שלא לאמרם היות והם דבר שאינו נשמע. אבל עתה שהקשר בין הר הבית למירון עולה בצורה כל כך ברורה ובוטה דווקא מהעולים לרשב"י אני לא יכול שלא לשאול את אחי ורעי העולים למירון האם אינכם חשים שהגיע הזמן?

רק עכשיו עבר חג הפסח ועוד מעט חג השבועות חגים בהם אנו מצווים לעלות לא לרשב"י אלא למקום אשר בחר ה' בהר הקודש בירושלים. בימים אלו אנו סופרים את ספירת העומר אשר היה קרב בבית המקדש ולא במירון. ברוך ה' זכינו בדור האחרון לכל כך הרבה מצוות התלויות בארץ בזכות חזרתנו לארצנו, האם לא הגיע הזמן גם לחזור לכל המצוות הרבות בבית מקדשנו?

העולים המעטים יחסית הפוקדים את ההר בשנים האחרונות שינו את המצב בהר לבלי היכר. שוב נשמעת תפילה לבורא עולם בתל התלפיות המקום אליו מכוונות כל תפילותינו. אין יותר מורביטאון ומורביטאת נציגי החמאס שהילכו אימים על היהודים בהר. לפחות בזמן שיהודים על ההר לא מבזים את המקום במשחקי כדורגל. התקדמות זו לא קרתה מאליה אלא בזכות אותם יהודים שאת תפילותיהם להשבת השכינה לציון תרגמו גם למעשים.

כולנו תלמידי הרשב"י וכולנו רוצים להעלות את זכרו ולהתחבר לתורתו ולברכתו. ישאל כל אחד את עצמו היכן רשב"י תלמידו הגדול של רבי עקיבא הלוחם ברומאים, היה רוצה להיות היום? במירון או לפעול עם א-ל להשבת השכינה בישראל בהר הבית.