אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: ISTOCK

חברת אלון הריבוע הכחול זכתה במכרז להפעלת קווי התחבורה הציבורית העירונית בנתניה. זאת, במסגרת תכנית משרד התחבורה להגדיל בעשרות אחוזים את שירותי התחבורה הציבורית בכל רחבי הארץ, ולשפר באופן משמעותי את השירות לנוסעים.

שרת התחבורה מירי רגב ציינה כי השינויים בתחבורה הציבורית נעשים תוך התייעצות ולימוד מעמיק של צרכי התושבים, והודתה לראשת העיר נתניה מרים פיירברג על שיתוף הפעולה המוצלח לרווחת כלל תושבי העיר והבאים בשעריה.

השרה רגב ציינה כי המהלך הוא חלק ממהפכת התחבורה החכמה, שתביא בשורה לתושבי נתניה ותשפר משמעותית את מערך התחבורה הציבורית בעיר. "אני שמחה לבשר על עוד עיר בישראל המצטרפת למהפכת התחבורה החכמה. מערך התחבורה הציבורית בנתניה עובר שדרוג משמעותי, במטרה לספק מענה תחבורתי יעיל, מהיר, זמין וכלכלי לתושבי העיר, ולהציע אלטרנטיבה ראויה לרכב הפרטי. אני בטוחה כי כבר בעתיד הקרוב נראה הקלה בעומסי התנועה הכבדים בעיר", הוסיפה השרה רגב.

במסגרת המכרז, מערך קווי האוטובוסים של התחבורה הציבורית העירונית בנתניה יוכפל בעוד תשעה חודשים וישפר באופן דרמטי את שירות האוטובוסים העירוני בתוך שכונות העיר וביניהן. חברת אלון הריבוע הכחול, זכתה במכרז בשיתוף חברות איזי באס וציר הסעות ותיור (פסגות מינוף והובלה).

חברת אלון הריבוע הכחול תפעיל את קווי השירות העירוני בנתניה, המופעלים כיום וכן 10 קווים חדשים, בהם קווי רוחב בין השכונות, וקווים מהירים וישירים לאזורי תעסוקה ומוקדים עיקריים בנתניה, שטרם הופעלו עד כה.

הקווים החדשים ישפרו את הקישוריות בין שכונות העיר למוקדי ביקוש מרכזיים וכן את תדירויות השירות בין השכונות השונות. השירות יכלול שני קווים חדשים שיופעלו באמצעות מיניבוסים ויספקו שירות בשכונות בהן קיימת בעיית עבירות לאוטובוסים, וכן מספר קווים עורקיים שיספקו שירות מהיר בין חלקי העיר ויפעלו גם בלילה, במתכונת של 24/6.

קווים אלה יופעלו באמצעות 200 אוטובוסים חדשים, מתוכם כ-90 אוטובוסים חשמליים, שיאפשרו נסיעה מהירה ושקטה יותר. שאר האוטובוסים עומדים בתקן המחמיר של זיהום אוויר "יורו 6".

האוטובוסים החדשים יאפשרו עליה מכל הדלתות ללא כרטוס, והפרדה פיזית של תא הנהג, להגברת הבטיחות בנסיעה, שמירה על בריאות הנהג, חיסכון בזמן נסיעה ושיפור באיכות השירות. כמו כן, האוטובוס יצוידו ברשת אלחוטית, שקעי USB לטעינת טלפונים ומערכות כריזה.

בתחנות האוטובוס ברחבי העיר יוצבו שלטי מידע לציבור שיציגו את זמני ההגעה של האוטובוסים בזמן אמת (next bus). בנוסף, משרד התחבורה יקצה תקציבים ייעודים לשיפור התשתיות במרחב פעילות הקווים, כדוגמת הקמת סככות חדשות בתחנות, שיפור תחנות קיימות ועוד.

הקווים יופעלו בשתי פעימות. בעוד תשעה חודשים, תפעיל חברת אלון הריבוע הכחול את כל הקווים המופעלים כיום, וכן שני קווי המיניבוסים החדשים, בהתאם לקיומן של תשתיות ייעודיות לתחבורה ציבורית. בעוד כשנה תפעיל החברה גם את קווי השירות החדשים שבמכרז.

השרה רגב: "אני שמחה לבשר על עוד עיר בישראל המצטרפת למהפכת התחבורה החכמה. מערך התחבורה הציבורית בנתניה עובר שדרוג משמעותי, במטרה לספק מענה תחבורתי יעיל, מהיר, זמין וכלכלי לתושבי העיר, ולהציע אלטרנטיבה ראויה לרכב הפרטי. אני בטוחה כי כבר בעתיד הקרוב נראה הקלה בעומסי התנועה הכבדים בעיר"

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו